Módou proti rasismu. Dívku šikanovali kvůli barvě pleti, založila proto vlastní značku

Magazín Magazín
27. 5. 2017 10:11
Trochu netradičně se rozhodla bojovat s rasismem desetiletá školačka a její sestra. Poté, co se Kherisa Rogersová stala obětí šikany kvůli barvě pleti, její sestra umístila na Twitter fotky své sestry v šatech s pochvalným komentářem. Fotka získala tisíce lajků. Sestry z Los Angeles se tak rozhodly bojovat s rasismem po svém a založily módní značku.
Kherisa Rogersová.
Kherisa Rogersová. | Foto: Instagram Kherisy Rogersové

Desetiletá Kheris Rogersová z Los Angeles byla ve škole šikanována kvůli barvě pleti, což se podepsalo na její sebedůvěře.

S komplexy, podpořenými nenávistnými komentáři se však rozhodla bojovat a společně se starší sestrou vytvořila sérii triček s nápisem Flexin in my complexion (ve volném překladu cvičím se ve své pleti).

V minulosti byl právě hashtag s touto hláškou způsob, kterým se lidé s různou barvou pleti ohrazovali na sociálních sítích proti mýtu, že bílá pleť je nejhezčí.

K nabytí sebevědomí jí pomohla sestra a Twitter

Kherisa byla ve škole šikanována svými spolužáky s bílou, ale také tmavou pletí. "Do prvního ročníku jsem šla jen se čtyřmi dalšími tmavými dětmi. A děti mě šikanovaly, protože nebyly zvyklé na moji pleť," řekla dívka v rozhovoru pro časopis Mic.

Popsala také, jak ve škole hráli hru, při které se měly děti nakreslit. Učitelka dětem tmavé děti podala černou pastelku místo hnědé. "Hodně mě to mrzelo," popsala Kherisa.

Ve snaze podpořit sebevědomí Kherisy se její dvaadvacetiletá sestra Taylor Pollardová rozhodla dát na Twitter její dvě fotky s komentářem: "Mé sestře je jenom deset, ale už je královsky majestátní." K tomu připojila hashtag #FlexinInHerComplexion. Její tweet se stal virálním a nasbíral již více než 84 tisíc lajků.

Pollardová ještě později připojila video, na kterém se Kherisa prochází na místní módní přehlídce. "Tvoje sestra vládne světu!" napsal jeden uživatel. "Tvá sestra je krásná," zněl jiný komentář na Twitteru. 

Rogersová byla z podpory na sociální síti naprosto překvapená. "Byla jsem ohromená. Bylo tam tolik komentářů o tom, že se jim líbí moje kůže a vlasy," řekla serveru Buzzfeed.

Taylor Pollardová v rozhovoru mimo jiné řekla: "Kherisa si vážně myslela, že je jediná, která tímhle prochází. Ale teď zjistila, že je to globální problém." A dodala, že právě tohle zjištění její desetiletou sestru nakoplo k tomu, aby se snažila pomoci i ostatním, kteří se necítí dobře.

Jakmile nabyla desetiletá Kherisa své sebevědomí zpátky, rozhodla se se svou sestrou spustit oděvní značku. V současné době zatím čítá trička ve čtyřech různých barvách se sloganem Flexin in my complexion. Do budoucna by ale měly vyrábět další trička a krátké topy.

Thank you @m.dayton for supporting Flexin In My Complexion! Be sure to get yours by clicking the link in my bio! 💕

Příspěvek sdílený Kheris Rogers🍫🍫🍫 (@kherispoppin),

Doufají, že by trička mohla pomoct dalším lidem po celém světě: "Jen doufám, že hlavně menší děti se začnou cítit sebevědomější ve své kůži," vyslovila přání Pollardová. A dodala., že nezáleží na tom, jak světlá nebo tmavá je něčí pleť. Důležité je podle ní si uvědomit, že je krásná.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy