Mimořádná zpráva

Problémy při natáčení bondovky. Exploze poranila člena štábu a poničila scénu

Magazín Magazín
5. 6. 2019 10:43
Natáčení dalšího filmu o agentovi 007 provází smůla. V květnu se představitel Jamese Bonda Daniel Craig při natáčení zranil a musel podstoupit operaci kotníku. V úterý filmaři oznámili, že se při záběrech řízené exploze poranil člen štábu a výbuch zničil také kus scény. Incident se stal ve studiích Pinewood na západ od Londýna.
Řízená exploze poškodila část budovy v Pinewood Studios na západ od Londýna.
Řízená exploze poškodila část budovy v Pinewood Studios na západ od Londýna. | Foto: Profimedia.cz

"Na place se nikomu nic nestalo, drobná poranění utrpěl pouze člen štábu mimo scénu," informoval štáb na Twitteru. 

Bondovku s pořadovým číslem 25 režíruje Cary Fukunaga a kromě Craiga v ní účinkuje také Rami Malek, Billy Magnussen či Lashana Lynchová.

V tradičních rolích se objeví i Ralph Fiennes coby M, Léa Seydouxová jako Madeleine Swannová, Naomie Harrisová v roli Eve Moneypenny, Ben Whishaw jako Q či Rory Kinnear jako Bondův spolupracovník Tanner. Jeffrey Wright opět ztvární agenta CIA Felixe Leitera.

Řízená exploze se odehrála ve studiích na západ od Londýna.
Řízená exploze se odehrála ve studiích na západ od Londýna. | Foto: Profimedia.cz

Daniel Craig naposledy jako 007 

Film by měl jít do kin příští rok v dubnu a Daniel Craig se nechal slyšet, že to pro něj bude poslední bondovka. Agenta s povolením zabíjet hraje již popáté, debutoval roku 2006 ve snímku Casino Royale.

Na začátku chystaného filmu bude James Bond zrovna mimo službu odpočívat na Jamajce. Tam jej o pomoc přijde požádat kolega ze CIA Felix Leiter, čímž se události dají do pohybu, upřesnili tvůrci.

"Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být mnohem zrádnější, než se zprvu zdálo, a Bonda zavede na stopu tajuplného zlosyna ozbrojeného nejnovější technologií," avizovali autoři.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 44 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy