Problémy při natáčení bondovky. Exploze poranila člena štábu a poničila scénu

Magazín Magazín
5. 6. 2019 10:43
Natáčení dalšího filmu o agentovi 007 provází smůla. V květnu se představitel Jamese Bonda Daniel Craig při natáčení zranil a musel podstoupit operaci kotníku. V úterý filmaři oznámili, že se při záběrech řízené exploze poranil člen štábu a výbuch zničil také kus scény. Incident se stal ve studiích Pinewood na západ od Londýna.
Řízená exploze poškodila část budovy v Pinewood Studios na západ od Londýna.
Řízená exploze poškodila část budovy v Pinewood Studios na západ od Londýna. | Foto: Profimedia.cz

"Na place se nikomu nic nestalo, drobná poranění utrpěl pouze člen štábu mimo scénu," informoval štáb na Twitteru. 

Bondovku s pořadovým číslem 25 režíruje Cary Fukunaga a kromě Craiga v ní účinkuje také Rami Malek, Billy Magnussen či Lashana Lynchová.

V tradičních rolích se objeví i Ralph Fiennes coby M, Léa Seydouxová jako Madeleine Swannová, Naomie Harrisová v roli Eve Moneypenny, Ben Whishaw jako Q či Rory Kinnear jako Bondův spolupracovník Tanner. Jeffrey Wright opět ztvární agenta CIA Felixe Leitera.

Řízená exploze se odehrála ve studiích na západ od Londýna.
Řízená exploze se odehrála ve studiích na západ od Londýna. | Foto: Profimedia.cz

Daniel Craig naposledy jako 007 

Film by měl jít do kin příští rok v dubnu a Daniel Craig se nechal slyšet, že to pro něj bude poslední bondovka. Agenta s povolením zabíjet hraje již popáté, debutoval roku 2006 ve snímku Casino Royale.

Na začátku chystaného filmu bude James Bond zrovna mimo službu odpočívat na Jamajce. Tam jej o pomoc přijde požádat kolega ze CIA Felix Leiter, čímž se události dají do pohybu, upřesnili tvůrci.

"Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být mnohem zrádnější, než se zprvu zdálo, a Bonda zavede na stopu tajuplného zlosyna ozbrojeného nejnovější technologií," avizovali autoři.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Úřady rozšíří kvůli daňovým přiznáním provozní dobu podatelen

Finanční správa kvůli blížícímu se termínu pro přiznání daně z příjmu rozšíří od 22. března do 1. dubna provozní dobu podatelen, a to na každý den od osmi do 17 hodin. Nicméně správa doporučuje odevzdat daňové přiznání elektroniky. V tiskové zprávě o tom v pátek informovala finanční správa. Pracoviště v tzv. optimalizovaném režimu 2+2 budou uzavřena. Stejně tak správa letos nebude organizovat výjezdy pracovníků finančních úřadů do vybraných obcí.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektronicky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů nebo do sběrných boxů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
Další zprávy