Čtyřletý chlapec rozdával ve školce kokain

Kristina Winklerová
21. 9. 2009 14:40
Newark - Nezvyklou "laskominu" našla učitelka u čtyřletého chlapce z New Jersey. Kamarádům rozdával kokain s tím, že jde o sladkosti od táty.

Pětadvacetiletý Shaheed Wright si minulý týden schoval balíčky s drogou do synovy bundy, protože věděl o chystaném policejním zásahu.

Chlapec posléze odešel do školky, a protože nebyl lakomý, rozhodl se o dobrotu od táty podělit se spolužáky.

Jaké ale bylo podivení jedné z učitelek, když si podle serveru Greenwich Diva povšimla podivného bílého prášku v ústech dívky a obrátila se na policii.

Policisté pak chlapci prohledali kapsy a objevili zbylé balíčky kokainu.

Shaheed Wright byl následně obviněn z čtyřnásobného ohrožování dětí a držení drog. Za svůj čin se později omluvil.

Děti, které s kokainem přišly do styku, byly ihned převezeny do místní nemocnice. Lékaři ale zjistili, že se nikomu nic nestalo.


 

Právě se děje

před 4 minutami

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o 600 hektarů lesa u Říčan

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. V tiskové zprávě to oznámil mediální zástupce nadace Michal Růžička. "Nadace knížete z Lichtenštejna proto využije všechny dostupné prostředky k dosažení spravedlnosti u mezinárodních soudů a mezinárodních institucí," uvedl Růžička.

Lichtenštejnský knížecí rod se snaží získat zpět majetek, o který přišel na základě Benešových dekretů po roce 1945. Podle dřívějších informací Hospodářských novin jde zhruba o 60 tisíc hektarů převážně lesů.

Lichtenštejský kníže František Josef II. se podle československých soudů přihlásil ve 30. letech 20. století k německé národnosti, a proto jeho majetek propadl po druhé světové válce státu na základě Benešových dekretů. Nadace, která spravuje část majetku Lichtenštejnů, ale uvádí, že kníže byl občanem Lichtenštejnska, které bylo ve válce neutrální. Kritizuje proto zamítnutí ústavní stížnosti. "Nadace shledává, že toto rozhodnutí ÚS opakuje pošlapávání práv Nadace knížete z Lichtenštejna na ochranu majetku," sdělil dnes za nadaci Růžička.

Další zprávy