Cirkusový medvěd v Rusku napadl krotitele, který ho nutil tlačit kolečko

Magazín Magazín
25. 10. 2019 10:43
Krotitel v cirkusu utrpěl zranění při představení v ruské Karélii, když ho během vystoupení napadl medvěd. Vyděšení diváci, které od manéže nedělila žádná bariéra, celou událost natočili na mobil.
Cirkusový medvěd napadl krotitele | Video: Associated Press

Medvěd při vystoupení nejdříve tlačil kolečko jako člověk, pak se ale obrátil na 32letého krotitele a povalil ho na zem. Druhý muž v manéži mu okamžitě přispěchal na pomoc a do zvířete začal kopat.

Diváci nejdříve incident sledovali, pak ale rychle opouštěli cirkus, protože je od manéže nedělily žádné bariéry. Medvěd poté dostal podle místních médiích ránu elektrickým obuškem, aby se zklidnil.

"Pořád se mi klepou kolena," citoval web LadBible 27letou ženu, která byla na představení. "Byla jsem v šoku, nebyl tam žádný bezpečností plot, byl to obrovský medvěd, nad kterým nikdo neměl kontrolu."

Incidentem se již zabývá policie. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy