Čínské pandy jen spaly, stěžuje si Tchaj-wan

Reuters Michal Pavec, Reuters
26. 1. 2009 13:15
Tchaj-pej - Návaly, déšť a dvě líné pandy, které ani nebyl čas si vyfotografovat.
Spící pandy a déšť. Stálo to za ty fronty?
Spící pandy a déšť. Stálo to za ty fronty? | Foto: Reuters

Takhle si asi zoologická zahrada v tchajwanské metropoli Tchaj-pej rozhodně nepředstavovala slavnostní vítání čínských pand, které do země dorazily jako gesto smíření z dlouho znepřátelené Číny.

Mělo to být velkolepé. Pandy se jmenují Tuan Tuan a Juan Juan a jejich jména dohromady znamenají znovusjednocení.

Už chladné a deštivé počasí, které pondělní dopoledne provázelo, ale nevěstilo nic dobrého.

A to ještě mnohatisícový dav netušil, že za dlouhé minuty nepohodlného tísnění v nekončící frontě uvidí nové chovance jen několik málo vteřin.

"Jsme zklamaní," postěžovala si žena jménem Chen, která se u výběhu tísnila s manželem a dvouletou dcerou. Po chvilce už museli svá místa uvolnit dalším návštěvníkům.

"Bylo tam plno lidí. A pandy jen spaly," pokračovala v nespokojeném komentáři zklamaná žena.

Radost z nepodařené premiéry, kterou zahrada naplánovala na začátek nového lunárního roku, neměli ani obchodníci.

Stěžovali si, že více než jejich panenky, batohy a čepice opatřené pandím obrázkem, šly na odbyt deštníky.

Kdo se však neostýchal označit tchaj-wanskou premiéru nových pand jako velkolepou a nadmíru vydařenou, byla čínská státní média.

Televizní štáb vysílal z tchajpejské zoo živé vstupy a tisková agentura Nová Čína nadšeně hlásila, že ještě před otevřením zahrady postávalo před jejími branami okolo tisíce lidí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy