Číňan vyrábí sošky Trumpa v buddhistické póze. Meditace by mu velmi prospěla, říká

Magazín Magazín
1. 4. 2021 17:00
Vidět bývalého amerického prezidenta, jak se v tureckém sedu zhluboka nadechuje a nachází vnitřní klid, zní jako science fiction. Čínský nábytkář Chung Ťin-š' měl ale pocit, že by vznětlivému Donaldu Trumpovi meditace prospěla, a tak začal vyrábět jeho sošky v buddhistické póze.
Čínský nábytkář Hong Jinshi vyrábí sošky Donalda Trumpa v buddhistické póze.
Čínský nábytkář Hong Jinshi vyrábí sošky Donalda Trumpa v buddhistické póze. | Foto: Reuters

Čínský výrobce nábytku Chung Ťin-š' bral původně sošky Donalda Trumpa v buddhistické póze jen jako docela povedený vtip. Loni na podzim jich odlil pouze několik málo kusů, navíc drobných rozměrů. Informovala o tom agentura Reuters.

Půl roku nato už má Ťin-š' z bývalého amerického prezidenta zabraného v tureckém sedu do hluboké meditace slušný vedlejší byznys. Ve své dílně ve městě Te-chua v čínské provincii Fu-ťien před časem dokončil první prodejní várku celkem 250 sošek a 200 z nich si už objednali zájemci z domovské Číny i ze zahraničí.

Za den jich Ťin-š' podle svých slov stihne vyrobit okolo 20 a konečnou podobu meditujícího Trumpa spolu se svým kamarádem sochařem ladil několik měsíců. Menší sošky mají nakonec 16 centimetrů a stojí 999 jüanů (necelých 3400 korun), větší měří 46 centimetrů a prodávají se za 20 tisíc jüanů (skoro 68 tisíc korun).

Čínský nábytkář Hong Jinshi vyrábí sošky Donalda Trumpa v buddhistické póze.
Čínský nábytkář Hong Jinshi vyrábí sošky Donalda Trumpa v buddhistické póze. | Foto: Reuters

Nápad Ťin-š' dostal tak, že si všímal Trumpových emotivních výbuchů a přišlo mu zábavné exprezidentovu vznětlivost postavit do kontrastu s filozofií, která si zakládá na klidu a rovnováze. "Buddhismus předpokládá, že si tak starý a úspěšný člověk jako Trump bude užívat důchodového věku a vyzařovat nadhled. Jak ale všichni víme, bývalý americký prezident se stále užírá svými ambicemi a nejistotami," popsal Ťin-š'.

Jestli Trump své buddhistické podobizny viděl, čínský nábytkář netuší, ale kdyby měl politik o některou zájem, rád mu ji prý věnuje, aby "se trochu rozveselil". Svěřil se, že jemu samotnému přinesly sošky mnoho štěstí a Donaldu Trumpovi by přál, aby jednou taky dosáhl podobného naplnění.

"Meditace je pohledem do našeho nitra, při kterém necháme věci jen tak běžet, přestaneme se honit za slávou a bohatstvím. Abych byl upřímný, Trumpovi by v současné situaci taková duchovní obroda velmi prospěla," dodal Číňan.

Mohlo by vás zajímat: Trump selhal, teď chce budovat mediální impérium. Biden do Česka nepojede, říká Kmoníček

Amerika čeká na novou společenskou smlouvu, kolem roku 2040 bude bílý volič evropského původu poprvé menšinou. Trump bude budovat mediální impérium. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 2 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy