Číňan vyrábí sošky Trumpa v buddhistické póze. Meditace by mu velmi prospěla, říká

Magazín Magazín
1. 4. 2021 17:00
Vidět bývalého amerického prezidenta, jak se v tureckém sedu zhluboka nadechuje a nachází vnitřní klid, zní jako science fiction. Čínský nábytkář Chung Ťin-š' měl ale pocit, že by vznětlivému Donaldu Trumpovi meditace prospěla, a tak začal vyrábět jeho sošky v buddhistické póze.
Čínský nábytkář Hong Jinshi vyrábí sošky Donalda Trumpa v buddhistické póze.
Čínský nábytkář Hong Jinshi vyrábí sošky Donalda Trumpa v buddhistické póze. | Foto: Reuters

Čínský výrobce nábytku Chung Ťin-š' bral původně sošky Donalda Trumpa v buddhistické póze jen jako docela povedený vtip. Loni na podzim jich odlil pouze několik málo kusů, navíc drobných rozměrů. Informovala o tom agentura Reuters.

Půl roku nato už má Ťin-š' z bývalého amerického prezidenta zabraného v tureckém sedu do hluboké meditace slušný vedlejší byznys. Ve své dílně ve městě Te-chua v čínské provincii Fu-ťien před časem dokončil první prodejní várku celkem 250 sošek a 200 z nich si už objednali zájemci z domovské Číny i ze zahraničí.

Za den jich Ťin-š' podle svých slov stihne vyrobit okolo 20 a konečnou podobu meditujícího Trumpa spolu se svým kamarádem sochařem ladil několik měsíců. Menší sošky mají nakonec 16 centimetrů a stojí 999 jüanů (necelých 3400 korun), větší měří 46 centimetrů a prodávají se za 20 tisíc jüanů (skoro 68 tisíc korun).

Čínský nábytkář Hong Jinshi vyrábí sošky Donalda Trumpa v buddhistické póze.
Čínský nábytkář Hong Jinshi vyrábí sošky Donalda Trumpa v buddhistické póze. | Foto: Reuters

Nápad Ťin-š' dostal tak, že si všímal Trumpových emotivních výbuchů a přišlo mu zábavné exprezidentovu vznětlivost postavit do kontrastu s filozofií, která si zakládá na klidu a rovnováze. "Buddhismus předpokládá, že si tak starý a úspěšný člověk jako Trump bude užívat důchodového věku a vyzařovat nadhled. Jak ale všichni víme, bývalý americký prezident se stále užírá svými ambicemi a nejistotami," popsal Ťin-š'.

Jestli Trump své buddhistické podobizny viděl, čínský nábytkář netuší, ale kdyby měl politik o některou zájem, rád mu ji prý věnuje, aby "se trochu rozveselil". Svěřil se, že jemu samotnému přinesly sošky mnoho štěstí a Donaldu Trumpovi by přál, aby jednou taky dosáhl podobného naplnění.

"Meditace je pohledem do našeho nitra, při kterém necháme věci jen tak běžet, přestaneme se honit za slávou a bohatstvím. Abych byl upřímný, Trumpovi by v současné situaci taková duchovní obroda velmi prospěla," dodal Číňan.

Mohlo by vás zajímat: Trump selhal, teď chce budovat mediální impérium. Biden do Česka nepojede, říká Kmoníček

Amerika čeká na novou společenskou smlouvu, kolem roku 2040 bude bílý volič evropského původu poprvé menšinou. Trump bude budovat mediální impérium. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 51 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy