Čína chce ukázat celému světu, jak si představuje varieté

ČTK ČTK
2. 2. 2015 22:46
Svoji hodiny trvající show označuje státní televize za nejdelší a nejsledovanější varietní program na světě. Pořad je však často zesměšňován kvůli podřadným a afektovaným uměleckým výkonům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Peking - Čína chce letos vysílat svoji televizní show k oslavám lunárního nového roku po celém světě. Státní televizní společnost CCTV oznámila, že poprvé poskytne vysílací práva zahraničním společnostem a plánuje propagovat show, která se bude vysílat 18. února, na Twitteru a dalších sociálních sítích.

Svoji hodiny trvající show CCTV označuje za nejdelší a nejsledovanější varietní program na světě. Pořad je však často zesměšňován kvůli podřadným a afektovaným uměleckým výkonům.

CCTV má již dohodu s 24 zahraničními mediálními společnostmi a pořad by se měl vysílat v několika jazycích, včetně angličtiny, hindštiny, arabštiny, portugalštiny a němčiny.

Show se dosud živě přenášela na několika televizních kanálech a několika čínských internetových stránkách. Loni ji v televizi v živém přenosu nebo při opakovaní sledovalo více než 700 milionů diváků a dalších 110 milionů ji sledovalo na internetu.

Slavnostní show se začala vysílat v roce 1983, tehdy však mělo televizor relativně málo čínských rodin. Postupně se akce stala velmi sledovanou událostí, napsala agentura AP.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy