Chuck Norris hlídá před zloději pekařství

ČTK ČTK
5. 5. 2009 18:30
Split (Chorvatsko) - Zaměstnancům pekařství ve Splitu došla trpělivost s neustálými nájezdy zlodějů, a tak si vzali na pomoc amerického hrdinu béčkových akčních filmů Chucka Norrise.

Od té doby, co jeho podobiznu vyvěsili ke dveřím, se prý nenechavci místu vyhýbají.

O netradičním řešení dnes informoval chorvatský internetový deník Croatian Times.

"Tento obchod je pod ochranou Chucka Norrise," varuje cedulka u vstupu do pekařství.

Zaměstnanci nejdříve jeho fotografii v bojové póze nalepili na dveře jako vtip.

K jejich překvapení se prý ale nakonec ukázalo, že jako hlídač skutečně funguje.

Vtipy o Chucku Norrisovi

  • Chuck Norris umí mluvit Braillovým písmem.
  • Chuck Norris nemyslí. On ví.
  • Chuck Norris umí prásknout otáčivými dveřmi.
  • Chuck Norris si v KFC objednal BigMac a dostal ho.
  • Chuck Norris dokáže zneškodnit bombu i po výbuchu.
  • Chuck Norris umí vyskočit dolů a spadnout nahoru.
  • Chuck Norris zabil Mrtvé moře.

Legenda o Norrisovi

Fanoušci a recesisté vytvořili kolem akčního hrdiny celou mytologii o nadpřirozených a neuvěřitelných výkonech, kterých je prý herec a bývalý profesionální mistr světa v karate schopen.

Podle "zaručených" informací Norris nikdy nespí, ale čeká. Známý je i jako počtář, který několikrát napočítal do nekonečna.

Norris proslul jako hrdina televizního seriálu Walker Texas Ranger, známý se stal i díky snímkům jako Delta Force či Mistr Kickboxu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu osoby do kolejiště nejezdí metro na části linky B

Mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B nejezdí metro, kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou nepřežil. Lidé v daném úseku místo metra museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté. Očekává se, že provoz bude obnoven kolem 22:00, uvedl večer na webu pražský dopravní podnik.

Metro jezdí bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B je provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje. "Mezi Smíchovem a Karlínem doporučujeme použít též alternativní spojení linkami 10 a 16 s přestupem na metro C v zastávce I.P.Pavlova," uvedl dopravní podnik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy