Chanel nechce při výrobě šatů používat krokodýlí kůži ani kožešiny, je to neetické

ČTK ČTK
4. 12. 2018 12:02
Módní dům Chanel už nebude při výrobě svých kolekcí používat kůže z krokodýlů či jiných exotických plazů a z paryb. Krátce před módní přehlídkou v New Yorku to oznámil ředitel návrhářského oddělení luxusní značky Bruno Pavlovsky, informoval list Le Figaro. Gigant na poli luxusního zboží se chce vzdát také kožešin.
Ilustračí foto (přehlídka Chanel)
Ilustračí foto (přehlídka Chanel) | Foto: Reuters

Chanel už nechce při výrobě svých šatů a dalších oděvních doplňků používat kůže z krokodýlů, ještěrek, hadů ani paryb, jako jsou žraloci či rejnoci. Oděvní značka se rozhodla těchto přírodních materiálů vzdát z etických důvodů. "Je stále obtížnější získávat exotické kůže…, které by odpovídaly našim etickým požadavkům," řekl Pavlovsky.

Z výrobků Chanelu zmizí podle něj i kožešiny, kterých přitom módní značka už v současnosti při výrobě svých kreací používá jen velmi málo.

Chanel se nyní podle Pavlovského zaměří na vývoj metod, které by zlepšily možnosti zpracování odpadních materiálů z živočišné výroby a potravinářského průmyslu. Vzniknout by měla nová generace "super luxusních" výrobků.

Podle listu Le Figaro bude mít rozhodnutí známého módního domu přestat odebírat kůže exotických živočichů velký dopad na trh s luxusním zbožím. Přidat by se totiž mohly i další módní domy.

Oznámení Chanel učinil krátce před přehlídkou v New Yorku, která začne dnes večer místního času v Metropolitním muzeu umění.

Sledujte loňskou přehlídku značky Chanel. Modelky chodily v mechu a listí:

Chanel v lese | Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Toronto i přes závěrečnou prohru ovládlo Severní divizi

Hokejisté Toronta podlehli ve svém posledním zápase základní části NHL Winnipegu 2:4. Maple Leafs i přes druhou prohru za sebou ovládli Severní divizi a v play off vyzvou Montreal. Jets skončili třetí a ve vyřazovací části je čeká Edmonton.

Winnipeg v zápase dvakrát prohrával, ale skóre otočil a vítězně se naladil na play off. Toronto poslal v 8. minutě do vedení Pierre Engvall, který nenápadnou střelou z levého kruhu nachytal brankáře Connora Hellebuycka. Na začátku druhé třetiny srovnal Mason Appleton, ale Ilja Michejev poslal Maple Leafs opět do vedení.

Obrat ve skóre zařídil Kyle Connor, který nejprve v 34. minutě bekhendovým blafákem zakončil přečíslení dva na jednoho a ve 45. minutě tvrdou ranou bez přípravy překonal gólmana Jacka Campbella podruhé. Definitivní podobu skóre stanovil při závěrečné hře Toronta bez brankáře Jansen Harkins. Kanadský útočník se dočkal prvního gólu v sezoně.

před 1 hodinou

Rekonstrukce Václavského náměstí v Praze se prodraží až o 109 milionů korun

Rekonstrukce spodní části Václavského náměstí se prodraží až o 109 milionů korun. Většina z peněz navíc, konkrétně 85 milionů korun, má jít na stavu slepých tramvajových kolejí, které chce vedení magistrátu vybudovat k budoucímu použití. Zbylé peníze budou za práce, které si firma Hochtief nárokuje nad rámec původní smlouvy. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí projednají radní. Stavební práce začaly loni a původně měly stát asi 330 milionů korun.

Stavební firma chce podle dokumentu pro radní po městu o asi 23 milionů více z důvodů víceprací vzniklých nepředvídatelnými okolnostmi. Například asi 8,7 milionu korun navíc firma naúčtovala za bourání betonových konstrukcí komunikace, 11,8 milionu za změny povrchových úprav a 4,1 milionu za úpravy kolektoru. Jiné menší položky firma z původní ceny odečetla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy