Žena si vzala do letadla malého koně v kostýmu. Reakce cestujících ji dojala

Magazín Magazín
19. 2. 2020 13:12
Američanka Ronia Froeseová a její asistenční poník Fred nedávno rozveselili posádku i cestující letu American Airlines z Michiganu do Kalifornie. Žena poníka oblékla do marvelovského kostýmu a svou cestu strávili v první třídě. Žena uvedla, že se poník choval velmi spořádaně, za což si vysloužil nejednu pochvalu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ve Spojených státech se momentálně řeší, která zvířata na palubách letadel povolit a která naopak zakázat, Ronia Froeseová cestující se svým poníkem Fredem však s personálem American Airlines podle svých slov neměla problém. 

Žena cestovala s asistenčním zvířetem z texaského Grand Rapids přes Dallas až do kalifornského Ontaria. "Díky laskavým komentářům o tom, jak dobře se Fred choval, jsem byla velmi hrdá máma, chovatelka a trenérka. Všichni byli velmi tolerantní," citoval americký web Sky News Froeseovou. 

Poníka Freda navíc oblékla do marvelovského kostýmu a celý příběh popsala na Fredově facebookové stránce, kde také poděkovala posádce letadla za přístup. Jeden z cestujících dokonce požádal Freda a jeho paničku o selfie a poníka označil za "nejvychovanější zvíře, které kdy v letadle zažil".

Froeseová se svěřila s tím, že jí pochvala vehnala slzy do očí. "Tolik to pro mě znamenalo," řekla. 

Cestování nejen s poníky, ale také třeba pávy nebo křečky na palubě amerických aerolinek bude možná brzy minulostí. Cestující totiž začali možnosti přepravy s asistenčními zvířaty masivně zneužívat a úřady se rozhodly proti trendu zasáhnout.

"Lidé stále častěji přivádějí na palubu letadla nevycvičená zvířata a ohrožují bezpečnost členů posádky, ostatních cestujících a dalších asistenčních zvířat," uvedlo ministerstvo dopravy USA. Počet stížností na asistenční zvířata se za poslední čtyři roky více než ztrojnásobil.

Některé společnosti, jako například Delta Air Lines, již vydaly zákaz cestování s "zvířaty sloužícími jako emoční podpora" na palubách letadel u spojů delších než osm hodin.

Důvodem je podle nich značný nárůst incidentů, jako bylo psí napadení nebo nekontrolované močení a vyprazdňování zvířat v průběhu letu. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi bomby v Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé

Při koordinovaném útoku radikálů z hnutí Tálibán na policejní základnu na východě Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé a dalších zhruba 30 bylo zraněno. Oznámily to podle agentury Reuters místní úřady. Afghánské ministerstvo vnitra předtím informovalo o explozi výbušnin nastražených v automobilu u policejní základny.

Šéf zdravotnické služby v provincii Chóst Habíb Šáh Ansárí řekl, že do nemocnice byla dosud převezena tři těla a na 30 zraněných z řad civilistů i vojáků. Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tarik Aran předtím prohlásil, že explodovalo vozidlo plné výbušnin poblíž základny patřící zvláštním policejním silám a že po útoku byli zabiti nejméně čtyři útočníci. Další dva v době sdělení ještě odolávali vládním oddílům. Na místě se rozpoutala přestřelka.

Útok se odehrál v době, kdy v Kataru od září pokračují rozhovory mezi afghánskou vládou a hnutím Tálibán o budoucnosti asijské země. Rozhovory, které mají vést ke snížení napětí v Afghánistánu, zatím nepřinesly konkrétní výsledky.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy