Žena si vzala do letadla malého koně v kostýmu. Reakce cestujících ji dojala

Magazín Magazín
19. 2. 2020 13:12
Američanka Ronia Froeseová a její asistenční poník Fred nedávno rozveselili posádku i cestující letu American Airlines z Michiganu do Kalifornie. Žena poníka oblékla do marvelovského kostýmu a svou cestu strávili v první třídě. Žena uvedla, že se poník choval velmi spořádaně, za což si vysloužil nejednu pochvalu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ve Spojených státech se momentálně řeší, která zvířata na palubách letadel povolit a která naopak zakázat, Ronia Froeseová cestující se svým poníkem Fredem však s personálem American Airlines podle svých slov neměla problém. 

Žena cestovala s asistenčním zvířetem z texaského Grand Rapids přes Dallas až do kalifornského Ontaria. "Díky laskavým komentářům o tom, jak dobře se Fred choval, jsem byla velmi hrdá máma, chovatelka a trenérka. Všichni byli velmi tolerantní," citoval americký web Sky News Froeseovou. 

Poníka Freda navíc oblékla do marvelovského kostýmu a celý příběh popsala na Fredově facebookové stránce, kde také poděkovala posádce letadla za přístup. Jeden z cestujících dokonce požádal Freda a jeho paničku o selfie a poníka označil za "nejvychovanější zvíře, které kdy v letadle zažil".

Froeseová se svěřila s tím, že jí pochvala vehnala slzy do očí. "Tolik to pro mě znamenalo," řekla. 

Cestování nejen s poníky, ale také třeba pávy nebo křečky na palubě amerických aerolinek bude možná brzy minulostí. Cestující totiž začali možnosti přepravy s asistenčními zvířaty masivně zneužívat a úřady se rozhodly proti trendu zasáhnout.

"Lidé stále častěji přivádějí na palubu letadla nevycvičená zvířata a ohrožují bezpečnost členů posádky, ostatních cestujících a dalších asistenčních zvířat," uvedlo ministerstvo dopravy USA. Počet stížností na asistenční zvířata se za poslední čtyři roky více než ztrojnásobil.

Některé společnosti, jako například Delta Air Lines, již vydaly zákaz cestování s "zvířaty sloužícími jako emoční podpora" na palubách letadel u spojů delších než osm hodin.

Důvodem je podle nich značný nárůst incidentů, jako bylo psí napadení nebo nekontrolované močení a vyprazdňování zvířat v průběhu letu. 

 

Právě se děje

Další zprávy