Z Dillí do Londýna autobusem za 70 dní. O linku je obří zájem, lístek stojí 440 tisíc

Magazín Magazín
3. 9. 2020 9:02
Zatímco letadlem trvá cesta z Londýna do Dillí zhruba deset hodin, nová autobusová linka expediční společnosti Adventures Overland poveze pasažéry celkem 70 dní. Netypickou cestu pro dvacet lidí přes 18 zemí nabízí od příštího roku dva podnikatelé a zapálení cestovatelé. Inspirovali se přitom hippies na přelomu 50. a 60. let.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Tushar Agarwal a Sanjay Madan svůj nápad označují jako první mezikontinentální autobus spojující britskou a indickou metropoli. Linka by měla projíždět celkem 18 zeměmi a během 70 dní mají mít pasažéři možnost vidět myanmarské pagody, Velkou čínskou zeď a dokonce navštívit Prahu. 

Speciálně upravený autobus typu hop-on/hop-off by měl v polovině příštího roku přepravit dvacítku pasažérů a Agarwal s Madanem přiznali, že se inspirovali hippie autobusy, které křižovaly svět mezi 50. a 60. lety uplynulého století. Kromě toho Agarwal magazínu CNN Travel sdělil, že sám podobnou sólovou cestu absolvoval před deseti lety. 

Přátelé přitom v oboru nejsou nováčky. Za sebou mají již tři expedice mezi Indií a Londýnem, které absolvovali vždy v konvoji aut dalších cestovatelů. Zkušenosti mají také s výlety napříč Islandem nebo zamrzlými jezery v Rusku.

"Je spousta lidí, kteří chtějí zažít takové cesty, ale nechce se jim řídit. Tak nás napadlo přijít s autobusem, ve kterém si lidé mohou užít dlouhé putování v pohodlí," uvedli dobrodruzi a podnikatelé v jednom. 

Lístek na autobus bude stát 20 tisíc dolarů

První autobusová linka spojující Londýn a Dillí by měla vyjet v polovině příštího roku, záležet však bude také na epidemiologické situaci. "Nejlepší období pro tuhle cestu je od dubna do června, kdy je počasí příjemné pro cestování přes Indii, Myanmar i přes vysoké hory Číny a Kyrgyzstánu," tvrdí Agarwal.

Lístek na netypické putování bude stát okolo 20 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 439 tisíc korun). A pasažéři si mohou vybrat, zda začnou v Londýně nebo v Dillí, cesta autobusu bude totiž obousměrná.

Podle podnikatelů trasa povede vyzkoušenou a bezpečnou cestou, kterou dříve projeli cestovatelé ve věku od pěti do 75 let. Pasažérům bude k dispozici navíc řada místních průvodců. Agarwal CNN řekl, že takovéto putování je zážitek na celý život. Tomu odpovídá také obrovský zájem o jejich expediční autobus, o cestě novou linkou uvažuje až 40 tisíc lidí.

"Očekávali jsme, že budeme mít úspěch, ale nečekali jsme, že budeme tak zaplaveni žádostmi," uvedli. A dodávají, že k dobrodružné výpravě je potřeba přistupovat s otevřenou myslí a srdcem. "Je to cesta, která vám změní život a kterou si lidé budou navždy pamatovat," tvrdí.

Mohlo by vás zajímat: Nechcete stres na dovolené? Zůstaňte v Česku

Situace v zahraničí se může rychle změnit, je třeba s tím počítat, dovolená mimo EU je riziko. Viděli jsme už, jak rychle mohou letadla přestat létat. | Video: Emma Smetana, DVTV
 

Právě se děje

před 4 minutami

CRIF: V únoru stoupl počet bankrotů firem i podnikatelů

V únoru bylo v Česku vyhlášeno 64 bankrotů obchodních společností, o tři více než v lednu. Jejich počet byl tak nejvyšší od června minulého roku. Rovněž bylo vyhlášeno 530 bankrotů podnikatelů, o 24 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Zároveň bylo podáno 73 návrhů na bankrot obchodních společností, o sedm více než v lednu, a 542 návrhů na bankrot podnikatelů. To bylo proti předchozímu měsíci o 95 více. V insolvenčním řízení bylo ke konci února 0,7 procenta celkového počtu registrovaných společností a 1,2 procenta registrovaných podnikatelů.

"Zajímavé je, že zatímco počet bankrotů obchodních společností byl letos v únoru o čtvrtinu vyšší než v únoru 2020, počet bankrotů fyzických osob podnikatelů byl naopak o čtvrtinu nižší. Bankroty podnikatelů totiž bývají nejčastěji formou oddlužení, tedy stejně jako osobní bankroty. Vývoj jejich počtu tak kopíruje vývoj u osobních bankrotů, jejichž počet během současné pandemie výrazně klesl," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Denver jasně přehrál Milwaukee, Jokič má padesátý triple double

Basketbalisté Denveru v NBA až překvapivě snadno porazili třetí tým Východní konference Milwaukee 128:97. Hvězdou úterního duelu byl srbský pivot Nikola Jokič, který zaznamenal padesátý triple double v kariéře a devátý v sezoně. Proti Bucks předvedl 37 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků a zastínil nejužitečnějšího hráče uplynulých dvou sezon Janise Adetokunba. Řecká hvězda zapsala 27 bodů a osm doskoků, jeho tým prohrál po pěti předchozích výhrách.

Výsledky NBA:

Boston - LA Clippers 117:112, LA Lakers - Phoenix 104:114, Miami - Atlanta 80:94, Milwaukee - Denver 97:128, San Antonio - New York 119:93, Washington - Memphis 111:125.

Utkání Toronto - Detroit bylo odloženo.

před 1 hodinou

Japonsko pátrá po pěti členech posádky z potopené čínské lodi

Japonská pobřežní hlídka ve středu pátrá po pěti členech posádky čínské rybářské lodi, která se v úterý potopila blízko sporné oblasti teritoriálních vod obou zemí. Informovala o tom agentura AP.

Plavidlo Shen Lian Cheng 707 s výtlakem 105 tun vyslalo nouzový signál v úterý z oblasti asi 330 kilometrů severně od ostrova Išigaki nedaleko Japonskem kontrolovaného souostroví Senkaku ve Východočínském moři. Na tyto ostrovy si činí nárok také Číňané, kteří je nazývají Tiao-jü a v posledních měsících zvýšili námořní aktivitu v jejich blízkosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy