Z Dillí do Londýna autobusem za 70 dní. O linku je obří zájem, lístek stojí 440 tisíc

Magazín Magazín
3. 9. 2020 9:02
Zatímco letadlem trvá cesta z Londýna do Dillí zhruba deset hodin, nová autobusová linka expediční společnosti Adventures Overland poveze pasažéry celkem 70 dní. Netypickou cestu pro dvacet lidí přes 18 zemí nabízí od příštího roku dva podnikatelé a zapálení cestovatelé. Inspirovali se přitom hippies na přelomu 50. a 60. let.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Tushar Agarwal a Sanjay Madan svůj nápad označují jako první mezikontinentální autobus spojující britskou a indickou metropoli. Linka by měla projíždět celkem 18 zeměmi a během 70 dní mají mít pasažéři možnost vidět myanmarské pagody, Velkou čínskou zeď a dokonce navštívit Prahu. 

Speciálně upravený autobus typu hop-on/hop-off by měl v polovině příštího roku přepravit dvacítku pasažérů a Agarwal s Madanem přiznali, že se inspirovali hippie autobusy, které křižovaly svět mezi 50. a 60. lety uplynulého století. Kromě toho Agarwal magazínu CNN Travel sdělil, že sám podobnou sólovou cestu absolvoval před deseti lety. 

Přátelé přitom v oboru nejsou nováčky. Za sebou mají již tři expedice mezi Indií a Londýnem, které absolvovali vždy v konvoji aut dalších cestovatelů. Zkušenosti mají také s výlety napříč Islandem nebo zamrzlými jezery v Rusku.

"Je spousta lidí, kteří chtějí zažít takové cesty, ale nechce se jim řídit. Tak nás napadlo přijít s autobusem, ve kterém si lidé mohou užít dlouhé putování v pohodlí," uvedli dobrodruzi a podnikatelé v jednom. 

Lístek na autobus bude stát 20 tisíc dolarů

První autobusová linka spojující Londýn a Dillí by měla vyjet v polovině příštího roku, záležet však bude také na epidemiologické situaci. "Nejlepší období pro tuhle cestu je od dubna do června, kdy je počasí příjemné pro cestování přes Indii, Myanmar i přes vysoké hory Číny a Kyrgyzstánu," tvrdí Agarwal.

Lístek na netypické putování bude stát okolo 20 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 439 tisíc korun). A pasažéři si mohou vybrat, zda začnou v Londýně nebo v Dillí, cesta autobusu bude totiž obousměrná.

Podle podnikatelů trasa povede vyzkoušenou a bezpečnou cestou, kterou dříve projeli cestovatelé ve věku od pěti do 75 let. Pasažérům bude k dispozici navíc řada místních průvodců. Agarwal CNN řekl, že takovéto putování je zážitek na celý život. Tomu odpovídá také obrovský zájem o jejich expediční autobus, o cestě novou linkou uvažuje až 40 tisíc lidí.

"Očekávali jsme, že budeme mít úspěch, ale nečekali jsme, že budeme tak zaplaveni žádostmi," uvedli. A dodávají, že k dobrodružné výpravě je potřeba přistupovat s otevřenou myslí a srdcem. "Je to cesta, která vám změní život a kterou si lidé budou navždy pamatovat," tvrdí.

Mohlo by vás zajímat: Nechcete stres na dovolené? Zůstaňte v Česku

Situace v zahraničí se může rychle změnit, je třeba s tím počítat, dovolená mimo EU je riziko. Viděli jsme už, jak rychle mohou letadla přestat létat. | Video: Emma Smetana, DVTV
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu. Řekl to novinářům před odjezdem z Bílého domu na předvolební akci ve státě Ohio. Potvrdil, že se rozhoduje mezi pěti uchazečkami a že by si přál, aby Senát o jeho kandidátce hlasoval ještě před listopadovými volbami hlavy státu. Již dříve oznámil, že do funkce navrhne ženu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho a dalších politiků kvůli možným skrytým finančním darům adresovaným protiimigrační Svobodné straně Rakouska (FPÖ). 

Vyšetřováni už nejsou někdejší šéf FPÖ Strache, bývalý šéf poslanců FPÖ Johann Gudenus, ani bývalý poslanec Markus Tschank.

Strache se na známém videu pořízeném ve vile na španělském ostrově Ibiza před rakouskými volbami v roce 2017 mimo jiné vychloubal, že sponzorské dary nejsou převáděny přímo na účet FPÖ, ale na spolky blízké straně. Protikorupční prokuratura se věcí začala zabývat a kriminální policie měla prověřit organizace blízké FPÖ.

Podle vyšetřovatelů není skutečný důvod k dalšímu stíhání. Posvítili si přitom na organizace Patria Austria, Austria in Motion, Wirtschaft für Österreich a Institut für Sicherheitspolitik.

před 4 hodinami

Microsoft koupí herní společnost ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů

Americká softwarová firma Microsoft dnes oznámila, že za 7,5 miliardy dolarů (172,9 miliardy Kč) koupí herní společnost ZeniMax Media, která stojí mimo jiné za hrami Doom či Fallout. Microsoft tak chce rozšířit nabídku svých herních konzolí Xbox. ZeniMax je mateřskou společností firmy Bethesda Softwork, která mimo jiné vyvinula hry Wolfenstein nebo The Elder Scrolls.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Wall Street Journal: Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností.

Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal. Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy