Will Smith nabízí přespání v domě ze sitcomu Fresh Prince. Noc stojí 675 korun

Magazín Magazín
15. 9. 2020 9:35
Americký herec a producent Will Smith vymyslel k třicátému výročí vzniku populárního televizního sitkomu Fresh Prince neobvyklou oslavu. Na platformě Airbnb nabízí celkem pět nocí k přespání v kalifornském domě, kde se seriál natáčel. Noc pro zájemce vychází na necelých 675 korun.
Ti šťastlivci, kterým se podařilo šanci využít, se tak mohou těšit nejen na tematické pokoje ze sitkomu, ale také válení se u bazénu a jídlo podávané na stříbrném nádobí.
Ti šťastlivci, kterým se podařilo šanci využít, se tak mohou těšit nejen na tematické pokoje ze sitkomu, ale také válení se u bazénu a jídlo podávané na stříbrném nádobí. | Foto: Profimedia.cz

"Jste připraveni na nejbáječnější pobyt vůbec?" píše Will Smith v úvodu nabídky na platformě Airbnb. V luxusní rezidenci v Los Angeles v USA se před třiceti lety začal natáčet populární americký sitkom Fresh Prince, ve kterém Will Smith ztvárnil ulicí vychovaného teenagera ze Filadelfie, který byl poslán do Kalifornie, aby zde žil s bohatými příbuznými. Jeho způsob života je však protikladem k jeho příbuzným, což často naráží na problémy.

Seriál má celkem šest řad a poslední byla odvysílána v roce 1996. Adresa vily rodiny Banksů byla odhalena ve čtvrté sérii a nachází se na 805 Saint Cloud Road na okraji Los Angeles. Na oslavu třiceti let od prvního dílu seriálu se Will Smith spojil s majiteli domu a domluvil s nimi možnost, aby se zájemci ubytovali na pět dní v jednom křídle domu. 

Noc jako z Fresh Prince přitom vychází na 30 dolarů, tedy zhruba 675 korun, a k dispozici bylo celkem pět nocí v říjnu. Dle webu Airbnb však už není k dispozici žádný z původně nabízených termínů.

Hosté se koronaviru bát nemusí

Ti šťastlivci, kterým se podařilo šanci využít, se tak mohou těšit nejen na tematické pokoje ze sitkomu, ale také válení se u bazénu a jídlo podávané na stříbrném nádobí, jak tvrdí Smith v popisu nabídky. A hosté se nemusí bát ani koronaviru.

"Nebojte se, je to ubytování se zajištěným společenským odstupem, vaše pohodlí a bezpečnost jsou naše nejvyšší priorita. Budete mít křídlo domu jen pro sebe, a to od check-inu po check-out, žádní další hosté zde během vašeho pobytu nebudou (ani rodinní příslušníci z Filadelfie)," dodává Smith. 

Výtěžek z akce daruje Airbnb organizaci Boys & Girls Clubs of Philadelphia, která pořádá programy na podporu mladých lidí.

Spolupráce s Airbnb je součástí dalších vzpomínkových akcí na sitkom, včetně speciálního setkání herců, jež se objeví na streamingové platformě HBO Max letos v listopadu.

Horolezkyně Klára Kolouchová v DVTV:

Pro spoustu lidí to není normální, jdu s kůží na trh, říká horolezkyně Klára Kolouchová o dokumentu K2 vlastní cestou. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy