Will Smith nabízí přespání v domě ze sitcomu Fresh Prince. Noc stojí 675 korun

Magazín Magazín
15. 9. 2020 9:35
Americký herec a producent Will Smith vymyslel k třicátému výročí vzniku populárního televizního sitkomu Fresh Prince neobvyklou oslavu. Na platformě Airbnb nabízí celkem pět nocí k přespání v kalifornském domě, kde se seriál natáčel. Noc pro zájemce vychází na necelých 675 korun.
Ti šťastlivci, kterým se podařilo šanci využít, se tak mohou těšit nejen na tematické pokoje ze sitkomu, ale také válení se u bazénu a jídlo podávané na stříbrném nádobí.
Ti šťastlivci, kterým se podařilo šanci využít, se tak mohou těšit nejen na tematické pokoje ze sitkomu, ale také válení se u bazénu a jídlo podávané na stříbrném nádobí. | Foto: Profimedia.cz

"Jste připraveni na nejbáječnější pobyt vůbec?" píše Will Smith v úvodu nabídky na platformě Airbnb. V luxusní rezidenci v Los Angeles v USA se před třiceti lety začal natáčet populární americký sitkom Fresh Prince, ve kterém Will Smith ztvárnil ulicí vychovaného teenagera ze Filadelfie, který byl poslán do Kalifornie, aby zde žil s bohatými příbuznými. Jeho způsob života je však protikladem k jeho příbuzným, což často naráží na problémy.

Seriál má celkem šest řad a poslední byla odvysílána v roce 1996. Adresa vily rodiny Banksů byla odhalena ve čtvrté sérii a nachází se na 805 Saint Cloud Road na okraji Los Angeles. Na oslavu třiceti let od prvního dílu seriálu se Will Smith spojil s majiteli domu a domluvil s nimi možnost, aby se zájemci ubytovali na pět dní v jednom křídle domu. 

Noc jako z Fresh Prince přitom vychází na 30 dolarů, tedy zhruba 675 korun, a k dispozici bylo celkem pět nocí v říjnu. Dle webu Airbnb však už není k dispozici žádný z původně nabízených termínů.

Hosté se koronaviru bát nemusí

Ti šťastlivci, kterým se podařilo šanci využít, se tak mohou těšit nejen na tematické pokoje ze sitkomu, ale také válení se u bazénu a jídlo podávané na stříbrném nádobí, jak tvrdí Smith v popisu nabídky. A hosté se nemusí bát ani koronaviru.

"Nebojte se, je to ubytování se zajištěným společenským odstupem, vaše pohodlí a bezpečnost jsou naše nejvyšší priorita. Budete mít křídlo domu jen pro sebe, a to od check-inu po check-out, žádní další hosté zde během vašeho pobytu nebudou (ani rodinní příslušníci z Filadelfie)," dodává Smith. 

Výtěžek z akce daruje Airbnb organizaci Boys & Girls Clubs of Philadelphia, která pořádá programy na podporu mladých lidí.

Spolupráce s Airbnb je součástí dalších vzpomínkových akcí na sitkom, včetně speciálního setkání herců, jež se objeví na streamingové platformě HBO Max letos v listopadu.

Horolezkyně Klára Kolouchová v DVTV:

Pro spoustu lidí to není normální, jdu s kůží na trh, říká horolezkyně Klára Kolouchová o dokumentu K2 vlastní cestou. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soudkyně amerického nejvyššího soudu podlehla rakovině, bylo jí 87 let

Ve věku 87 let v pátek zemřela soudkyně amerického nejvyššího soudu Ruth Baderová Ginsburgová. Podle prohlášení soudu podlehla komplikacím spojeným s rakovinou slinivky břišní a poslední momenty prožila doma se svojí rodinou. Její úmrtí by podle agentury Reuters mohlo ještě více převážit poměr sil v devítimístném senátu nejvyššího soudu na stranu konzervativců, kteří měli dosud převahu pěti ku čtyřem. Americká média předpovídají bouřlivé spory ohledně nominace náhradníka za Ginsburgovou.

Americký prezident Donald Trum označil Ginsburgovou za úžasnou ženu. "Vedla úžasný život. Co jiného můžete říct? Byla to úžasná žena… byla to úžasná žena, která vedla úžasný život," řekl prezident. "Rmoutí mne to," dodal.

"Naše země ztratila právníka historického významu. My na nejvyšším soudě jsme ztratili milovaného kolegu. Dnes truchlíme, ovšem s pevným přesvědčením, že příští generace si budou Ruth Baderovou Ginsburgovou pamatovat tak, jak jsme ji znali - coby neúnavného a rázného bojovníka za spravedlnost," uvedl předseda nejvyššího soudu USA John Roberts.

Ginsburgová byla členkou nejvyššího soudu přes 27 let. Stala se jí v roce 1993 poté, co ji jmenoval tehdejší prezident Bill Clinton, přičemž byla teprve druhou ženou, která získala post na nejvyšší soudní instanci Spojených států.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

OSN neobnoví sankce proti Íránu za porušování jaderné dohody

Německo, Francie a Británie v pátek společně vzkázaly Radě bezpečnosti OSN, že sankční režim odvolaný na základě jaderné dohody s Íránem nebude tento víkend obnoven, jak požadují Spojené státy. Napsala to agentura Reuters, která se dostala k dopisu adresovanému RB OSN třemi evropskými stranami zmíněné dohody z roku 2015.

"Neúnavně jsme pracovali na zachování jaderné dohody a zůstáváme odhodláni v tom pokračovat," uvedla trojice západoevropských velvyslanců při OSN. V dopise se podle Reuters mimo jiné píše, že jakékoli rozhodnutí či krok ve snaze obnovit protiíránské sankce OSN je bez "právního efektu". Odpuštění sankcí prý zůstane v platnosti i po víkendu.

Šéf americké diplomacie Mike Pompeo v srpnu oznámil, že zahájil třicetidenní proces, který by měl vést k obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Učinil tak prostřednictvím stížnosti zaslané Radě bezpečnosti ohledně toho, že Teherán údajně jadernou dohodu porušuje. Sankce by se podle Washingtonu měly vrátit v noci na neděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy