V Česku začínají vinobraní. Tohle je 11 míst, kam vyrazit za vínem a burčákem

mdan mdan
14. 9. 2018 12:30
Nadcházející víkendy se v českých a moravských městech ponesou ve znamení slavností vína. Vinobraní chystají v Litoměřicích, Bzenci, Znojmě i v Praze. Projděte si náš přehled, kam všude můžete vyrazit vzdát hold dionýskému nápoji.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
Mělník vinobraní
Mělník vinobraní | Foto: ČTK

Mělník

Tradiční vinobraní v Mělníku se uskuteční již poosmdesáté. V sobotu nebude chybět historický průvod alegorických vozů spojený s oslavami stoletého výročí vzniku Československa. Návštěvníkům budou zpřístupněny i původní gotické sklepy a ochutnat budou moci až padesát druhů vína z okolí.

Zahrají kapely Mig 21, Wohnout, Vypsaná Fixa i zpěvačka Lucie Bílá. Program nabídne řadu divadelních představení a dílny pro děti. Vstupné je 200 korun na tři dny nebo 150 korun na den. Vinobraní je otevřeno od pátku do neděle od 9 hodin až do půlnoci, s výjimkou neděle.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

Další zprávy