V Česku začínají vinobraní. Tohle je 11 míst, kam vyrazit za vínem a burčákem

mdan mdan
14. 9. 2018 12:30
Nadcházející víkendy se v českých a moravských městech ponesou ve znamení slavností vína. Vinobraní chystají v Litoměřicích, Bzenci, Znojmě i v Praze. Projděte si náš přehled, kam všude můžete vyrazit vzdát hold dionýskému nápoji.
Mělník vinobraní
Mělník vinobraní | Foto: ČTK

Mělník

Tradiční vinobraní v Mělníku se uskuteční již poosmdesáté. V sobotu nebude chybět historický průvod alegorických vozů spojený s oslavami stoletého výročí vzniku Československa. Návštěvníkům budou zpřístupněny i původní gotické sklepy a ochutnat budou moci až padesát druhů vína z okolí.

Zahrají kapely Mig 21, Wohnout, Vypsaná Fixa i zpěvačka Lucie Bílá. Program nabídne řadu divadelních představení a dílny pro děti. Vstupné je 200 korun na tři dny nebo 150 korun na den. Vinobraní je otevřeno od pátku do neděle od 9 hodin až do půlnoci, s výjimkou neděle.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Maltská policie zadržela podnikatele Fenecha na jeho jachtě

Maltská policie zadržela podnikatele Yorgena Fenecha, majitele společnosti 17 Black. Podle listu Times of Malta ho zatkla na jeho jachtě.

Stalo se tak den poté, co se objevily informace, že policie také zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. Třiapadesátiletá novinářka, která na svém blogu psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017. Její smrt vyvolala v Evropě zděšení i pochybnosti o vládě práva ve středomořském ostrovním státě.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy