Okradli mě, stěžovala si turistka. Její příspěvek omylem sdílela turistická agentura

Magazín Magazín
8. 2. 2020 20:38
Rio de Janeiro je díky cestovkám známé jako ráj barev, samby a dobrého pití. Turistka, která do Brazílie vyrazila na třídenní pobyt, má ale jinou zkušenost. Na internetu napsala, že ji i její rodinu okradl gang a zbytek pobytu měla strach opustit hotel. Příspěvek by pravděpodobně neměl takový dopad, kdyby jej omylem nesdílela brazilská agentura na propagaci cestovního ruchu.
Foto: ČTK

"Strávila jsem v Riu tři dny. Během pobytu okradli celou moji rodinu a má devítiletá sestra byla svědkem násilného přepadení," napsala na Instagramu turistka, která si podle deníku The Guardian vyrazila do města na poznávací pobyt.

Negativní komentář, který žena uzavřela větou, že "nemůže doporučit pobyt někde, kde se bála opustit hotel", měl větší dopad, než turistka sama čekala. Příspěvek totiž omylem sdílela státní agentura na propagaci cestovního ruchu v Brazílii a během pár dní ho tak viděly miliony lidí.

Agentura komentář později odstranila a řekla, že sdílení hanlivého příspěvku byla chyba. Pro svou obhajobu dodala, že v roce 2019 usilovně pracovala na tom, aby ukázala, že v Riu už je bezpečněji. 

Právě strach z kriminality, nedostatečná infrastruktura a drahý pobyt jsou aspekty, proč turisté do Brazílie nejezdí tolik jako do ostatních zemí Jižní Ameriky. 

Turistka, která sebe sama popsala jako rodilou Brazilku žijící v Evropě, napsala, že by si přála, aby se kvůli jejímu komentáři agentura nedostala do potíží. "Všichni děláme chyby," dodala. 

Video: Bachaři v Rio de Janeiro překazili útěk drogového dealera. Snažil se prchnout převlečen za ženu

Video: Asociated Press
 

Právě se děje

Další zprávy