Jak přežít Colours of Ostrava? Tipy na koupání, fárání do dolu nebo na nejlepší vyhlídku na město

mdan mdan
18. 7. 2018 10:38
Halda z vytěžené hlušiny, hrad ze 13. století, umělecké galerie nebo populární hranolkárna. To je jen výběr zajímavostí, které můžete navštívit ve třetím největším městě Česka. Od středy 18. července bude ostravský areál Dolních Vítkovic navíc v rámci festivalu Colours of Ostrava hostit jména jako Pharrell Williams, Jessie J, Kygo, Joss Stoneová nebo Grace Jonesová. Připravili jsme pro vás tipy na místa, kde si lze od festivalové horečky odpočinout. Prozkoumáte tak město i jeho okolí.
Gastromapa Lukáše Hejlíka Bistopen
Gastromapa na okraji Ostravy. Ideální místo pro neotřelou akci, hlásí Hejlík | Video:

Gastronomické zastávky

Vyrazit můžete do některého z množství bister. Lukáš Hejlík si nemohl vynachválit Bistropen v areálu Landek Parku. Minout byste rozhodně neměli populární hranolkárnu Faency Fries. Do kavárny Elektra v Nádražní ulici kdysi údajně chodili Oldřich Nový i Voskovec s Werichem. Jméno podniku zůstalo, jenom interiér dostal nové prvky. Dobrou kávu si lze dopřát v CO KAFE v Porubě nebo PetPunku (dřívější Maryčka) na Nádražní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy