Po stopách Hry o trůny. Tohle je 13 míst, která musíte jako fanoušci seriálu vidět

mdan mdan
5. 10. 2018 9:21
Americký fantasy seriál HBO, jehož předlohou se stala knižní sága Píseň ledu a ohně od spisovatele George R. R. Martina, patří v současné době k těm nejpopulárnějším. Odvysíláno bylo zatím sedm řad a premiéra osmé, poslední je plánovaná na první polovinu příštího roku. HBO koncem září oznámila, že bude pořádat speciální turistické výpravy na seriálové lokace v Severním Irsku. Podívejte se, kde se všude fiktivních Sedm království Západozemí natáčelo a kam se můžete po stopách Hry o trůny vypravit.
Dark Hedges, Severní Irsko
Dark Hedges, Severní Irsko | Foto: Shutterstock

Cesta z Králova přístaviště, Dark Hedges, Severní Irsko

Severní Irsko bylo jednou z hlavních základen produkčního týmu seriálu, i díky tomu se spousta lokací nachází právě v této oblasti. Jednou z ní je i Dark Hedges, buková alej mezi vesnicemi Armoy a Stranocum na severu regionu, která tvoří fotogenický tunel s neopakovatelnou atmosférou. Podle legendy se alejí prohání duch Šedé dámy.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy