Přehled: Chystáte se po Česku pod stan? Tohle jsou nejlepší tuzemské kempy

Magazín Magazín
29. 6. 2019 19:54
Teplé letní počasí je jako stvořené pro dobrodružné dovolené. Češi vždy patřili mezi velké zastánce kempování a tuto tradici uchovávají dodnes. Kempy už přitom nejsou jenom chatky nevalné kvality s oprýskanými sprchami a toaletami. Nabízí přespání v moderních chatách jako na severu Evropy nebo indiánském týpí. Podívejte se na výběr pravidelně oceňovaných českých kempů.
Podívejte se na výběr pravidelně oceňovaných českých kempů.
Podívejte se na výběr pravidelně oceňovaných českých kempů. | Foto: Ludvík Hradilek

Ranní zrcadlení při pondělku 👀 Měj krásný den, kempová rodino 💚

Zveřejnil(a) Autocamp Sedmihorky**** Český ráj dne 03. June 2019

Sedmihorky

Kemp v Karlovicích na Hruboskalsku patří opakovaně k nejlépe hodnoceným v České republice. Hostům nabízí ubytování nejen pod stanem, ale také v chatkách, mobilních domech nebo indiánských týpí.

K dispozici jsou malé i větší chatky, sociální zařízení, kuchyňky, klubovny, restaurace i kiosky. Kromě toho je v areálu ohniště a spousta sportovních hřišť i rybník s písčitou pláží. 

 

Právě se děje

před 14 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy