Fotky: Čech zdolává nejvyšší hory Evropy. Nejvíce lidí bylo na Sněžce, tvrdí

Na nejvyšší hoře Rumunska.
Polské Rysy měří o necelé dvě stovky metrů méně než Gerlachovský štít.
Estonská hora Suur Munamägi.
Netradiční pohled na lucemburský kopec Kneiff.
Řecký Olymp má necelé tři tisíce metrů.
Foto: Jaromír Zaoral
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková, Jaromír Zaoral
20. 8. 2018 12:05
Osmadvacetiletý Čech žijící ve Švédsku se po letech strávených cestováním do exotických krajin rozhodl prozkoumat nejvyšší vrcholky všech zemí Evropské unie. Vzala si necelé tři měsíce volna, aby stihl zdolat všechny vrcholy. Nejvyšším vrcholkem, který se mu podařilo dobýt, se stal Mulhacén v pevninském části Španělska. Naopak nejmenším dánský kopec Møllehøj. Nejvíce lidí bylo na Sněžce, nejdéle čekal na Gerlach. A nejhezčí výhled je údajně z rumunských hor.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy