Fotky: Čech zdolává nejvyšší hory Evropy. Nejvíce lidí bylo na Sněžce, tvrdí

Foto: Jaromír Zaoral
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková, Jaromír Zaoral
20. 8. 2018 12:05
Osmadvacetiletý Čech žijící ve Švédsku se po letech strávených cestováním do exotických krajin rozhodl prozkoumat nejvyšší vrcholky všech zemí Evropské unie. Vzala si necelé tři měsíce volna, aby stihl zdolat všechny vrcholy. Nejvyšším vrcholkem, který se mu podařilo dobýt, se stal Mulhacén v pevninském části Španělska. Naopak nejmenším dánský kopec Møllehøj. Nejvíce lidí bylo na Sněžce, nejdéle čekal na Gerlach. A nejhezčí výhled je údajně z rumunských hor.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy