Dunajská cyklostezka je atrakce. Jsou tu krásné vinice i klášter z románu Jméno růže

Když si chcete užít Wachau, výborným dopravním prostředkem je kolo nebo loď.
Dunajská cyklostezka vede po původních potahových stezkách pro tažná zvířata a klidných vesnických cestách a spojuje všechny vesnice údolí Wachau na severním břehu řeky.
Městečko Dürnstein leží asi 10 kilometrů od Kremže proti proudu řeky. V hradu z 11. století, který se nachází nějakých 15 minut poměrně náročné chůze po strmých schodech od městské brány Steiner Tor, byl uvězněn anglický král Richard Lví srdce.
Kremže. Ve 12. století se tu nacházela významná babenberská mincovna a v průběhu 13. století se z Kremže stalo bohaté provinční město, soustřeďující se hlavně na obchod s vínem. Zlaté období města trvalo až do 17. století.
Z Kremže se Dunaj prodírá strmými kopci plnými vinic a zhruba po 40 kilometrech vtéká do Melku. Tam na vás čeká velkolepý barokní klášter na vysokém útesu nad městem.
Foto: Österreich Werbung / Nina Baumgartner
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
1. 8. 2019 10:29
Dolní Rakousko nedostatkem turisticky atraktivních míst netrpí. Ve Wachau, zapsaném na seznamu UNESCO, na vás čeká množství hradů, velkolepých opatství a idylických vinic táhnoucích se podél Dunaje. Jen prohlídkou středověké Kremže lze snadno strávit celý den.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy