Přestěhujte se na výletní loď, láká společnost. Tři roky popluje kolem světa

Magazín Magazín
6. 3. 2023 18:15
Vyrazit na plavbu kolem světa už nemusí být jen nedosažitelný sen. Cestovní agentura Life at Sea Cruises nyní právě takový útěk před šedivou realitou nabízí. Za 90 tisíc dolarů (skoro dva miliony korun) na osobu čekají zájemce tři roky na palubě výletní lodi MV Gemini.
Výletní loď MV Gemini
Výletní loď MV Gemini | Foto: Shutterstock

Jachta vypluje letos v listopadu z tureckého Istanbulu, zastaví se celkem ve 375 přístavech, navštíví 135 zemí napříč všemi sedmi světadíly a urazí 209 tisíc kilometrů. Cestující během námořní výpravy uvidí sochu Krista Spasitele v Riu de Janeiru, pyramidy v Gíze i Velkou čínskou zeď. Píše o tom zpravodajský web stanice CNN.

Speciálně upravená výletní loď MV Gemini má pojmout až 1074 pasažérů a skýtá celkem 400 kajut. Vedle několika restaurací, bazénu a wellness centra bude nabízet také kanceláře, zasedací místnosti a knihovnu, aby účastníci plavby celé tři roky jen nelelkovali a mohli pro své zaměstnavatele na dálku pracovat. Samozřejmostí je tím pádem i vysokorychlostní internetové připojení.

Za nejlevnější pokoje zájemci zaplatí 30 tisíc dolarů na osobu za rok (přes 660 tisíc korun). Pokud by se chtěli ve stejném pokoji ubytovat ve dvou a strávit na palubě celé tři roky, vyjde je to dohromady na 180 tisíc dolarů (necelé čtyři miliony korun). V ceně cesty jsou jídlo i pití, ale také prádelna nebo veškerá zdravotní vyšetření v palubní nemocnici, která má být v provozu nepřetržitě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy