Kanaďan nastoupil do špatného letadla. Uletěl dva tisíce kilometrů od původní destinace

Magazín Magazín
18. 8. 2018 11:00
Kvůli výpadku řízení provozu na kanadském letišti nastoupil fotograf a kameraman na špatný let. Místo dvou hodin letěl čtrnáct. Chyby si všimly letušky až po několika hodinách.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Fotograf a kameraman Christopher Paetkau měl namířeno z města Yellowknife do severokanadského Inuviku. Místo dvou hodin v letadle jich na cestě nakonec strávil čtrnáct. 

Po výpadku počítačově řízeného odbavení totiž nastoupil do špatného spoje a letěl více než dva tisíce kilometrů od své zamýšlené destinace. O omylu informoval server Travel and Leisure.

Při příchodu k bráně, ze které měl letět, totiž zjistil, že ve stejný čas odlétají tři další spoje. Zařadil se tak do davu pasažérů s tím, že se zřejmě jedná o let do Inuviku. "Následoval jsem dav lidí, kteří mířili do letadla," přiznal fotograf.

Až při mezipřistání přišla posádka na to, že muž letí úplně někam jinam. "Letuška mi řekla: 'O čem to mluvíte? Neletíme do Inuviku, ale do Iqaluitu," popsal Kanaďan situaci, při které zjistil, že letí do více než dva tisíce kilometrů vzdáleného města v arktickém pásu.

Paetkau tak musel doletět až do cílové destinace a pak se vrátit zpět do Yellowknife, odkud teprve letěl tam, kam původně chtěl. Fotograf a kameraman se však nenechal omylem vyvést z míry a celou situaci vzal s humorem. "Jsem vděčný, protože to zvládli perfektně. Jiná aerolinka by to třeba tak nezvládla," nechal se slyšet.

Aerolinka First Air mu v Yellowknife zařídila hotel, aby si odpočinul po čtrnáctihodinové cestě tam a zpět, než nasedne do letadla směrem do Inuviku. Mluvčí letecké společnosti ale dodal, že incident berou velmi vážně a nyní zjišťují, jak se chyba mohla přihodit.

Video: Jak se rychle a efektivně odbavit na letišti

Jak nejrychleji projít letiště? Připravte se doma | Video: Tomáš Cetkovský
 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy