13 tipů, jak vydělávat na cestách: Hlídání psů, boj v ringu i kuchař na zavolání

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
4. 6. 2018 10:33
Nomádský způsob života není jenom pro hudebníky, copywritery a IT specialisty. Nevěříte? Cestovatelé Matouš Vinš a Petr Novák dali dohromady seznam desítek prací, kterými se lze živit při toulkách po světě. Kniha s názvem Travel Jobs poskytuje nejen přehled zaměstnání a tipy na to, kde práci najít, ale i rady, na co je třeba myslet, pokud se rozhodnete stát například buskerem nebo hercem ve strašidelném domě. "Jestli jste kdykoliv měli pocit, že vám v cestování brání finance, zjistíte, že vlastně můžete vyjet úplně bez peněz, a přitom ve světě trávit i mnoho let," píší autoři.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Kuchař na zavolání

"Zatelefonuje vám zákazník a společně se domluvíte, co a pro kolik lidí budete vařit. Vy nakoupíte, přivezete suroviny, uvaříte, naservírujete a umyjete po sobě nádobí," popisují autoři Travel Bible. Radí však, že nejlépe se práce hledá ve velkých městech. 

Druhou možností je otevřít bytovou restauraci podle zájmu lidí. Pro tento populární gastro zážitek se lze zaregistrovat na Kitch Hike, Meal Sharing, Bon Appetour nebo Airbnb. 

 

Právě se děje

Další zprávy