13 tipů, jak vydělávat na cestách: Hlídání psů, boj v ringu i kuchař na zavolání

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
4. 6. 2018 10:33
Nomádský způsob života není jenom pro hudebníky, copywritery a IT specialisty. Nevěříte? Cestovatelé Matouš Vinš a Petr Novák dali dohromady seznam desítek prací, kterými se lze živit při toulkách po světě. Kniha s názvem Travel Jobs poskytuje nejen přehled zaměstnání a tipy na to, kde práci najít, ale i rady, na co je třeba myslet, pokud se rozhodnete stát například buskerem nebo hercem ve strašidelném domě. "Jestli jste kdykoliv měli pocit, že vám v cestování brání finance, zjistíte, že vlastně můžete vyjet úplně bez peněz, a přitom ve světě trávit i mnoho let," píší autoři.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Kuchař na zavolání

"Zatelefonuje vám zákazník a společně se domluvíte, co a pro kolik lidí budete vařit. Vy nakoupíte, přivezete suroviny, uvaříte, naservírujete a umyjete po sobě nádobí," popisují autoři Travel Bible. Radí však, že nejlépe se práce hledá ve velkých městech. 

Druhou možností je otevřít bytovou restauraci podle zájmu lidí. Pro tento populární gastro zážitek se lze zaregistrovat na Kitch Hike, Meal Sharing, Bon Appetour nebo Airbnb. 

 

Právě se děje

před 17 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

před 50 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
Další zprávy