Lázně Luhačovice jsou jedním z neobjevených skvostů Evropy, rozhodla porota soutěže

Lázeňský dům Bedřicha Smetany v Luhačovicích.
V listopadu také skončila rekonstrukce tamní lázeňské kolonády. Práce začaly loni v září a stály 115,6 milionu korun. Část pokryla evropská dotace, zbytek uhradila společnost Lázně Luhačovice.
Luhačovice dříve neuspěly se zapsáním lázní na seznam kulturního dědictví UNESCO, mohly však čerpat dotace na obnovu.
Lázně totiž obklopuje Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty.
Lázně Luhačovice s více než třísetletou historií jsou čtvrté největší v Česku a léči se zde především nemoci dýchacích cest. Tvář jim vtiskli architekti Dušan Jurkovič, Oskar Poříska a Bohuslav Fuchs. Častým hostem zde byl skladatel Leoš Janáček.
Foto: ČTK
Magazín ČTK Magazín, ČTK
30. 11. 2019 18:54
Lázně Luhačovice zvítězily v českém kole soutěže Evropská excelentní destinace roku 2019, kterou organizuje Evropská komise. Ta pomáhá zviditelnění dosud neobjevených evropských regionů. Letošním tématem bylo lázeňství a zdravý životní styl. Luhačovice přitom nedávno dokončily rekonstrukci lázeňské kolonády za skoro 116 milionů korun. Podívejte se, co porotu na Luhačovicích zaujalo.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy