Čech prodal veškerý majetek a jezdí po světě. Navštěvuje záchranáře a pomáhá

Marek Balicki na své vlastnoručně postavené lodi při plavbě kolem filipínských ostrovů.
Projel tak například Gruzii.
Postavil si stan na duně v mongolské části Gobi.
"Na cestě přes Kyrgyzstán bylo díky místním občas velmi veselo," glosuje cestovatel.
Nahlédl do Brány pekla. Jedná se o kráter v Turkmenistánu uprostřed pouště Karakum nedaleko oázy Darvaza, ve kterém od roku 1971 hoří unikající zemní plyn.
Foto: Marek Balicki
mdan mdan, Marek Balicki
17. 10. 2018 10:49
Ještě před třemi lety plánoval Marek Balicki založit rodinu. Náhlý rozchod jej však přiměl změnit plány a vyrazil na několikaměsíční cestu směrem do Asie. Jako dnes téměř každý cestovatel i on dokumentuje místa, která navštívil, a zážitky, které jej potkaly. Kromě toho se ale také snaží pomáhat jako dobrovolník u místních záchranářů. Podívejte se na fotky z jeho cest.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Francouzský parlament schválil bezpečnostní zákon, který se týká natáčení policistů

Francouzští zákonodárci ve čtvrtek definitivně schválili návrh zákona o veřejné bezpečnosti, kvůli kterému se ve Francii v posledních měsících opakovaně protestovalo. Konečný souhlas udělila dolní komora parlamentu po úpravě ustanovení týkajícího se zveřejňování záběrů s policisty.

V Národním shromáždění, které ovládá strana francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, opatření prošlo poměrem 75 hlasů ku 33. Podle agentury AFP se nehlasovalo v tak vypjaté atmosféře jako při prvním čtení zákona. Senát už jej odsouhlasil dříve.

Autoři návrhu ve snaze zmírnit odpor veřejnosti pozměnili nejvíce kritizovaný paragraf, který původně kriminalizoval zveřejňování snímků policie s úmyslem strážcům zákona ublížit. Upravená verze počítá s pokutou a až pětiletým odnětím svobody pro ty, kdo by pomáhali identifikovat aktivního člena bezpečnostních složek "se zjevným záměrem" způsobit újmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy