Bydlet jako Claude Monet. Francouz pronajímá malířův Modrý dům se zahradou na Airbnb

Magazín Magazín
14. 4. 2019 19:40
Slavný francouzský impresionistický malíř Claude Monet strávil v normandské vesnici Giverny značnou část svého života a je zde také pochován. Koncem 19. století si tu nejdřív pronajal a poté koupil takzvaný Modrý dům se zahradou, na které pěstoval zeleninu. Nyní je dvoupatrový dům k pronájmu za 5151 korun pro jednoho na noc.
Monetův obytný dům v Giverny, kde dnes sídlí muzeum.
Monetův obytný dům v Giverny, kde dnes sídlí muzeum. | Foto: Profimedia.cz

Modrý dům je jeden ze dvou objektů se zahradami, které slavný impresionistický malíř vlastnil. V objektu, který je dnes na Airbnb k pronájmu, údajně ubytovával své umělecké hosty včetně dalších impresionistických malířů z Francie i zahraničí.

Sám malíř a jeho rodina žili v sousední usedlosti, kde je nyní Monetovo muzeum. Návštěvníci se mohou procházet také po přilehlých zahradách, které impresionistu inspirovaly při jeho tvorbě. V Monetových zahradách nechybí slavné jezírko s lekníny. 

Airbnb, La Maison bleu, Giverny, Francie
Airbnb, La Maison bleu, Giverny, Francie | Foto: Printscreen Airbnb

Modrý dům renovovaný v roce 2016 je k pronájmu za 5152 korun pro jednoho na noc a nachází se v klidné části Giverny. Ve dvoupatrové budově je k dispozici veškeré vybavení včetně kuchyně, kombinující moderní a dobový nábytek. 

Letní termíny na Airbnb jsou již skoro všechny rozebrány, zájemci by si tak měli s rezervací pospíšit. 

Giverny na severu Francie jen v loňském roce podle francouzského deníku Le Parisien přilákalo zhruba 700 tisíc návštěvníků, více než polovina z nich byli cizinci. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy