reklama
 
 

Bydlet jako Claude Monet. Francouz pronajímá malířův Modrý dům se zahradou na Airbnb

14. 4. 2019 19:40
Slavný francouzský impresionistický malíř Claude Monet strávil v normandské vesnici Giverny značnou část svého života a je zde také pochován. Koncem 19. století si tu nejdřív pronajal a poté koupil takzvaný Modrý dům se zahradou, na které pěstoval zeleninu. Nyní je dvoupatrový dům k pronájmu za 5151 korun pro jednoho na noc.

Modrý dům je jeden ze dvou objektů se zahradami, které slavný impresionistický malíř vlastnil. V objektu, který je dnes na Airbnb k pronájmu, údajně ubytovával své umělecké hosty včetně dalších impresionistických malířů z Francie i zahraničí.

Sám malíř a jeho rodina žili v sousední usedlosti, kde je nyní Monetovo muzeum. Návštěvníci se mohou procházet také po přilehlých zahradách, které impresionistu inspirovaly při jeho tvorbě. V Monetových zahradách nechybí slavné jezírko s lekníny. 

Modrý dům renovovaný v roce 2016 je k pronájmu za 5152 korun pro jednoho na noc a nachází se v klidné části Giverny. Ve dvoupatrové budově je k dispozici veškeré vybavení včetně kuchyně, kombinující moderní a dobový nábytek. 

Letní termíny na Airbnb jsou již skoro všechny rozebrány, zájemci by si tak měli s rezervací pospíšit. 

Giverny na severu Francie jen v loňském roce podle francouzského deníku Le Parisien přilákalo zhruba 700 tisíc návštěvníků, více než polovina z nich byli cizinci. 

autor: Magazín | 14. 4. 2019 19:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama