Bydlet jako Claude Monet. Francouz pronajímá malířův Modrý dům se zahradou na Airbnb

Magazín Magazín
14. 4. 2019 19:40
Slavný francouzský impresionistický malíř Claude Monet strávil v normandské vesnici Giverny značnou část svého života a je zde také pochován. Koncem 19. století si tu nejdřív pronajal a poté koupil takzvaný Modrý dům se zahradou, na které pěstoval zeleninu. Nyní je dvoupatrový dům k pronájmu za 5151 korun pro jednoho na noc.
Monetův obytný dům v Giverny, kde dnes sídlí muzeum.
Monetův obytný dům v Giverny, kde dnes sídlí muzeum. | Foto: Profimedia.cz

Modrý dům je jeden ze dvou objektů se zahradami, které slavný impresionistický malíř vlastnil. V objektu, který je dnes na Airbnb k pronájmu, údajně ubytovával své umělecké hosty včetně dalších impresionistických malířů z Francie i zahraničí.

Sám malíř a jeho rodina žili v sousední usedlosti, kde je nyní Monetovo muzeum. Návštěvníci se mohou procházet také po přilehlých zahradách, které impresionistu inspirovaly při jeho tvorbě. V Monetových zahradách nechybí slavné jezírko s lekníny. 

Airbnb, La Maison bleu, Giverny, Francie
Airbnb, La Maison bleu, Giverny, Francie | Foto: Printscreen Airbnb

Modrý dům renovovaný v roce 2016 je k pronájmu za 5152 korun pro jednoho na noc a nachází se v klidné části Giverny. Ve dvoupatrové budově je k dispozici veškeré vybavení včetně kuchyně, kombinující moderní a dobový nábytek. 

Letní termíny na Airbnb jsou již skoro všechny rozebrány, zájemci by si tak měli s rezervací pospíšit. 

Giverny na severu Francie jen v loňském roce podle francouzského deníku Le Parisien přilákalo zhruba 700 tisíc návštěvníků, více než polovina z nich byli cizinci. 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Čína kritizuje kroky Američanů kvůli Hongkongu, hrozí "protiútokem"

Rozhodnutí USA ukončit zvláštní vztah s Hongkongem a další zásahy proti Číně se podle Pekingu setkají s tvrdými protiopatřeními. Kroky, které Washington oznámil minulý týden v reakci na čínským parlamentem podpořený bezpečnostní zákon o Hongkongu, v pondělí kritizovalo čínské ministerstvo zahraničí.

"Jakákoliv prohlášení nebo kroky proti čínským zájmům se setkají s tvrdým protiútokem," uvedl mluvčí ministerstva. Zopakoval také, že žádná cizí země nemá právo zasahovat do záležitostí Hongkongu a pevninské Číny.

Čínský parlament ve čtvrtek na svém plenárním zasedání schválil přijetí nového bezpečnostního zákona pro autonomní Hongkong. Nová právní norma má umožnit potlačování teroristických a separatistických aktivit, podvratné činnosti i zahraničního vměšování. Bezpečnostní orgány Pekingu budou moci na základě normy zřídit v Hongkongu úřady, které budou dohlížet na národní bezpečnost.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Růžička bude opět hrát pod svým otcem, ze Sparty míří do Hradce

Hokejový útočník Vladimír Růžička zamířil po odchodu z týmu pražské Sparty do Hradce Králové. Bude tak opět hrát pod vedením svého otce Vladimíra, který se stal začátkem dubna hlavním vládcem střídačky Východočechů. Jednatřicetiletý Růžička uzavřel s Mountfieldem dvouletou smlouvu.

Zkušený útočník posílil ambiciózní klub krátce poté, co byl oznámen odchod jednoho z ofenzivních tahounů v minulé sezoně Matěje Chalupy. Jednadvacetiletý hráč uzavřel v NHL dvouletý kontrakt s Chicagem.

"Již delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na puku, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje. Slibujeme si od něj především zlepšení přesilových her a produktivity," uvedl pro web královéhradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

před 42 minutami

Kladivář Hájek se blýskl nejlepším českým výkonem od roku 2016

Kladivář Patrik Hájek předvedl na víkendovém mítinku v Kolíně nejlepší český výkon za poslední čtyři roky. Jednadvacetiletý vrhač Dukly Praha zvítězil na Memoriálu Josefa Hájka hodem dlouhým 72,02 metru. Aktuální český vicemistr si zlepšil osobní rekord téměř o pět metrů a zařadil se na desáté místo v historických domácích tabulkách. Dál hodil naposledy v roce 2016 někdejší bronzový medailista z mistrovství světa Lukáš Melich (75,97).

Dnes začne atletická sezona naplno velkolepým projektem českého svazu "Spolu na startu". Závodit se bude na 173 stadionech po celé zemi. V Kladně, Plzni a právě Kolíně budou na startu reprezentanti

Další zprávy