Brno jako špatný vtip? Prudce autentický průvodce odhaluje netradiční místa ve městě

Původní skladiště exotického zboží z konce 19. století, zvané Malá Amerika.
A konečně k Brnu patří nejen Fuchs, kola, kultura a kavárny, ale také podzemí. Kapitolu o brněnském podzemí připravil badatel Aleš Svoboda, který se podílel na zpřístupnění brněnských podzemních chodeb. Mezi ty nejzajímavější patří třeba vodojemy pod Žlutým kopcem nebo nedokončené kryty pod Kraví horou. Na snímku je přístupný Mincmistrovský sklep.
Kultura k Brnu neodmyslitelně patří, proto nemohly v knize chybět ani tipy na hudební akce. Jednou z nich je Šalina Music Tour navazující na happening Kateřiny Šedé z Helsinek. "Cestující to přijali statečně, revizoři mohli být konečně za ty hodné a i Dopravní podnik města Brna se přes počáteční nedůvěru nebrání pokračování."
Pokud pak budete shánět hospodu, kam vyrazit po vyjížďce, zkuste FBB Klub - Na dráze v ulici Nádražní. A s návštěvou moc neotálejte, dlouho diskutovaný přesun brněnského nádraží se mu totiž stane kritickým.
Když se mluví o nádražích, v průvodci nechybí ani kapitola věnovaná železnici. "Jedno z mnoha prvenství, které před Pražáky držíme, je i příjezd prvního parního vlaku. Praha na něj čekala až do roku 1845," píše autor kapitoly Petr Minařík.
Foto: ČTK
mdan mdan
8. 3. 2019 8:34
"V tomto průvodci nenajdete zdaleka to nejdůležitější z Brna, ale dostanete sakra dobrého rádce pro vaše bytí v tomto nenormálním městě," píše v úvodu knihy ředitelka Turistického informačního centra Brno Jana Janulíková. Sloužit má jako osobité tipy na místa od desítky „borců a koc ze Štatlu" a jednoho „čistokrevného Cajzla, který byl tak odvážný, že překonal nástrahy D1“. Vybrali jsme několik míst z druhého dílu tohoto osobitého průvodce po moravské metropoli a jejím okolí.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy