Levné skipasy a žádné fronty. Na lyže do Rakouska jeďte před začátkem sezony

Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
17. 10. 2019 10:47
Podzim sice ještě neskončil, ale právě teď je ideální čas na plánování zimní dovolené. Na hory vyráží každý rok zhruba třetina Čechů, hned po českých střediscích míří právě do Alp.

Schladming-Dachstein patří mezi pět největších středisek v Rakousku a je častou zastávkou českých lyžařů. První oficiální otvíračka je letos naplánovaná na 6. prosince, ale lanovky se tradičně rozjedou s prvním sněhem. 

Na lyžaře tu v hlavní sezoně čeká 230 kilometrů sjezdovek a celkem 88 lanovek. Region spojuje známé lyžařské svahy Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm.

Začátek sezony tu bývá mnohem klidnější, bez davů u lanovek. Přečtěte si, kolik tu stojí skipasy, jak ušetřit na ubytování a co tu dělat mimo lyžování.

Schladming-Dachstein, Rakousko
Schladming-Dachstein, Rakousko | Foto: Martin Huber, Photo Austria

První lyžování už na konci listopadu

První lyžaři by mohli vyjet na sjezdovky ještě před oficiální otvíračkou, a to již koncem listopadu. Sněhové zpravodajství, stejně jako provoz lanovek a sjezdovek, lze sledovat na webu střediska.

 

Právě se děje

Aktualizováno teď

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy