Levné skipasy a žádné fronty. Na lyže do Rakouska jeďte před začátkem sezony

Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce Článek připraven ve spolupráci
17. 10. 2019 10:47
Podzim sice ještě neskončil, ale právě teď je ideální čas na plánování zimní dovolené. Na hory vyráží každý rok zhruba třetina Čechů, hned po českých střediscích míří právě do Alp.

Schladming-Dachstein patří mezi pět největších středisek v Rakousku a je častou zastávkou českých lyžařů. První oficiální otvíračka je letos naplánovaná na 6. prosince, ale lanovky se tradičně rozjedou s prvním sněhem. 

Na lyžaře tu v hlavní sezoně čeká 230 kilometrů sjezdovek a celkem 88 lanovek. Region spojuje známé lyžařské svahy Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm.

Začátek sezony tu bývá mnohem klidnější, bez davů u lanovek. Přečtěte si, kolik tu stojí skipasy, jak ušetřit na ubytování a co tu dělat mimo lyžování.

Schladming-Dachstein, Rakousko
Schladming-Dachstein, Rakousko | Foto: Martin Huber, Photo Austria

První lyžování už na konci listopadu

První lyžaři by mohli vyjet na sjezdovky ještě před oficiální otvíračkou, a to již koncem listopadu. Sněhové zpravodajství, stejně jako provoz lanovek a sjezdovek, lze sledovat na webu střediska.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Stržená trolej zastavila tramvaje mezi I. P. Pavlova a Nuslemi

Mezi náměstím I. P. Pavlova a náměstím Bratří Synků v Praze nejezdí tramvaje. Důvodem je podle informací na webu dopravního podniku stržená trolej. Tramvajové linky číslo 6 a 11 jezdí odklonem. Mezi stanicemi I. P. Pavlova a náměstí Bratří Synků je zavedena náhradní autobusová doprava. Dopravní podnik předpokládá obnovení provozu přibližně v 10:30.

Trolej poškodilo kolem 8:00 nákladní auto v železničním podjezdu v Bělehradské ulici. Provoz tramvají je kvůli tomu přerušen v obou směrech.

Linky číslo 6 a 11 jsou odkloněny přes zastávky Náměstí Míru a Vršovické náměstí. Ve vyloučeném úseku jezdí náhradní autobusová linka X11.

před 1 hodinou

Jan Zahradil se stal předsedou skupiny přátelství EU - Čína v Evropském parlamentu

Český europoslanec Jan Zahradil (ODS) se stal předsedou skupiny přátelství EU - Čína v Evropském parlamentu. Informoval o tom web projektu Sinopsis, který se věnuje dění v Číně. Zahradilovo předsednictví předpovídal už v květnu. Podle agentury Bloomberg je skupina přátelství EU - Čína jedním z nástrojů prosazování čínského vlivu v Evropském parlamentu. 

Zahradil ve funkci nahradí britského poslance cejlonského původu Nirja Deva, se kterým český politik sedí ve stejné frakci Evropských konzervativců a reformistů (ECR).  

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 1 hodinou

Čtyři lidé zemřeli po střelbě na soukromém večírku v Kalifornii. Dalších šest je zraněných

Deset lidí bylo v neděli postřeleno na jihovýchodě města Fresno v Kalifornii, čtyři z nich na následky zranění zemřeli. Informovala o tom agentura AP, podle které k neštěstí došlo na zahradní party kolem 18:00 tamního času (03:00 našeho času).  Oběťmi byli muži ve věku 25 až 35 let.

Policie neví, jestli byl střelec jen jeden, nebo útočilo více osob. Útočník či útočníci se podle policie vloupali na dvůr, kde se večírek konal, a začali pálit do skupiny asi 35 lidí, kteří sledovali fotbalový zápas. Policie zatím v souvislosti se střelbou nikoho nezadržela. Tři muži zemřeli na místě, čtvrtý po převozu do nemocnice. Zbylých šest zraněných je mimo ohrožení života, informoval server CBS News.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy