Levné skipasy a žádné fronty. Na lyže do Rakouska jeďte před začátkem sezony

Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
17. 10. 2019 10:47
Podzim sice ještě neskončil, ale právě teď je ideální čas na plánování zimní dovolené. Na hory vyráží každý rok zhruba třetina Čechů, hned po českých střediscích míří právě do Alp.

Schladming-Dachstein patří mezi pět největších středisek v Rakousku a je častou zastávkou českých lyžařů. První oficiální otvíračka je letos naplánovaná na 6. prosince, ale lanovky se tradičně rozjedou s prvním sněhem. 

Na lyžaře tu v hlavní sezoně čeká 230 kilometrů sjezdovek a celkem 88 lanovek. Region spojuje známé lyžařské svahy Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm.

Začátek sezony tu bývá mnohem klidnější, bez davů u lanovek. Přečtěte si, kolik tu stojí skipasy, jak ušetřit na ubytování a co tu dělat mimo lyžování.

Schladming-Dachstein, Rakousko
Schladming-Dachstein, Rakousko | Foto: Martin Huber, Photo Austria

První lyžování už na konci listopadu

První lyžaři by mohli vyjet na sjezdovky ještě před oficiální otvíračkou, a to již koncem listopadu. Sněhové zpravodajství, stejně jako provoz lanovek a sjezdovek, lze sledovat na webu střediska.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy