"Český Ježíš" projel Afriku na kole. V Mali ho vítali, v Namibii málem ukamenovali

Tadeáš Šíma na Sahaře.
Někdy si ale ustlal u nejbližšího stromu.
Na konci června se šestadvacetiletý Tadeáš Šíma vrátil ze svého sedmiměsíčního cykloputování po západní části Afriky. Jeho trasa vedla přes Saharu, Mali, Kongo, Angolu i Namibii.
Sedmiměsíční cesta se nesla v duchu setkávání s různými lidmi.
Blonďatému mladíkovi z Prachatic říkali po cestě lidé všelijak. Třeba Ježíš, strejda, lev nebo "papa".
Foto: Tadeáš Šíma
mdan mdan, Tadeáš Šíma
15. 7. 2018 9:59
Na konci června se šestadvacetiletý Tadeáš Šíma vrátil ze svého sedmiměsíčního cykloputování po západní části Afriky. Jeho trasa vedla přes Saharu, Mali, Kongo, Angolu i Namibii. O překvapivá setkání neměl nouzi. V Mali například potkal učitele a farmaceuta, který studoval v Praze. Horké chvilky zažil naopak v Namibii nebo jihoafrickém Kapském Městě. Podívejte se na cestu jeho očima.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy