Česká kráska vyhrála Miss Earth

Česká kráska vyhrála Miss Earth
Tereza Fajksová na snímku z dubna 2012 při online rozhovoru krátce po svém úspěchu v české soutěži Miss.
Tereza Fajksová.
Finalistky soutěže Miss Earth během soustředění na Filipínách.
Dovádění dívek před objektivy fotografů.
Foto: Jan Langer
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 11. 2012 17:18

Manila - Třiadvacetiletá Češka Tereza Fajksová se v sobotu ve filipínské Manile stala světovou Miss Earth.

Fajksová byla v březnu finalistkou soutěže Česká Miss a stala se držitelkou titulu Česká Miss Earth 2012, což ji předurčilo následně usilovat o korunku v této soutěži na celosvětové úrovni.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy