reklama
 
 

USA trpí dočasnou duševní chorobou, prohlásil Robert De Niro

11. 2. 2018 17:04
Americký herec Robert De Niro, který patří k odpůrcům prezidenta Donalda Trumpa, vystoupil na vládní konferenci v Dubaji.

Dubaj - Hollywoodská hvězda Robert De Niro o sobě před účastníky vládní konference v Dubaji řekla, že přichází ze "zaostalé" země, postižené "přechodnou duševní chorobou". Podle agentury AP herec narážel na amerického prezidenta Donalda Trumpa a sklidil v sále potlesk.

Vládní konference se v Dubaji koná každoročně; zaměřuje se na technologie a inovace a umožňuje setkání politiků se zástupci soukromého sektoru.

De Niro prohlásil, že v zemi, o níž mluví a která je jeho zemí, hlava Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) tvrdí, že globální oteplování může být lidstvu prospěšné. Scotta Pruitta do čela tohoto úřadu jmenoval Trump. Pruitt je odpůrcem teorií o příčinách klimatických změn a domnívá se, že vliv lidské činnosti na klima je nejistý.

"Hovořím o své zemi, o Spojených státech amerických. Neradi o sobě říkáme, že jsme zaostalá země, tak raději řekněme, že nyní trpíme dočasnou duševní chorobou," řekl De Niro.

V sále se ozval potlesk a smích, když herec dodal, že Spojené státy se nakonec uzdraví, až jejich "nebezpečný vůdce" svůj úřad opustí.

De Niro ve volbách v roce 2016 podporoval Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou a patří k hollywoodským celebritám, které se po volbách připojily k demonstracím proti Trumpovi.

autor: ČTK | 11. 2. 2018 17:04

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama