reklama
 
 

Sbohem, Kapitáne, můj Kapitáne! Celebrity se loučí v slzách s odcházejícím prezidentem Obamou

11. 1. 2017 12:11
Na Twitteru se pod heslem #Obamafarewell objevují stovky tweetů, jejichž význam je podobný – lidé včetně amerických celebrit v nich vysoce hodnotí nejen Obamovu řeč na rozloučenou, ale i jeho osm let v Bílém domě. Litují jeho odchodu a děsí se Trumpova příchodu. "Když sleduju závěrečný Obamův projev, zjišťuji, jak moc a moc klesneme. Sbohem, Kapitáne, můj Kapitáne! Nebesa, zachraňte nás!" loučí se emotivně například proslulý poručík Sulu ze seriálu Star Trek neboli George Takei.

Prezident Barack Obama se týden před nástupem Donalda Trumpa do Bílého domu rozloučil ve slavnostním projevu s Američany. Jeho emotivní proslov komentují tisíce lidí na Twitteru, 44. prezidentovi USA děkuje i řada celebrit. 

Velice výmluvná je jedna z karikatur zobrazující, jak socha Svobody zoufale chytá odcházejícího prezidenta Baracka Obamu za nohu. V podobném duchu se nesou i další příspěvky: "Neodcházej, budeš nám chybět, podívej, co se na nás žene."

"Baracku Obamo, miluju tě víc, než mám místa k vylíčení na Twitteru," stojí ve vzkazu známé americké moderátorky Ellen DeGeneres.

"Barack Obama je bez jakýchkoliv debat nejlepší řečník a nejlepší muž, kterého znám," uvedl v tweetu legendární basketbalista Earvin Magic Johnson, v dalším pak napsal, že prezident rozplakal svým projevem nejen svou dceru, ale i více jak dvoumetrového sportovce.

"Není to ani tak 'rozlučková řeč', neboť on nikam neodchází, jako spíše lekce z demokracie pro jistého Donalda J. Trumpa," rýpl si známý americký režisér Michael Moore.

Proslulá americká herečka, komička a zpěvačka Whoopi Goldbergová ve svém tweetu uvedla: "Jste můj poslední prezident. Moje maminka a bratr byli naživu pro posledního prezidenta. Vy vždycky budete představovat pro mě ty nejlepší časy." Goldbergová totiž nedávno pochovala matku i bratra.

Legendární americký moderátor Larry King, jenž 25 let uváděl na CNN svůj mimořádně sledovaný pořad Larry King Live a je znám ostrým sarkasmem, vystavil Obamovi skvělé vysvědčení: "Obamova řeč na rozloučenou byla inspirativní. Sloužil jste svému národu dobře, pane prezidente. Děkuji, Potusi." Jen na vysvětlenou – POTUS je Obamovo jméno na Twitteru, jedná se o zkratku z President of the United States. 

Hollywoodský herec japonského původu George Takei, proslulý poručík Sulu, kormidelník vesmírné lodi ve sci-fi seriálu Star Trek, vše pojmenovává velmi přímočaře: "Když sleduju závěrečný Obamův projev, zjišťuji, jak moc a moc klesneme. Sbohem, Kapitáne, můj Kapitáne! Nebesa, zachraňte nás!" Je dobré připomenout, že "O Captain! My Captain!" je báseň amerického básníka Walta Whitmana z roku 1865 věnovaná prezidentu Abrahamu Lincolnovi.

autor: hrz | 11. 1. 2017 12:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama