Williamova pleš terčem kritiky. Přidělali princovi vlasy?

pej
19. 7. 2014 11:00
Americký časopis se ocitl pod vlnou kritiky, že digitálně upravil fotku prince Williama. Magazín považuje celou událost za smyšlenou.
William, Kate a malý George na návštěvě Austrálie
William, Kate a malý George na návštěvě Austrálie | Foto: Reuters

Londýn - Na titulní stránce amerického magazínu Vanity Fair se objevila fotografie prince Williama s rodinou k příležitosti prvního výročí narození prince George. Redakce ale podle některých kritiků přidala ve Photoshopu britskému následníkovi pár vlasů navíc.

Fotografie použitá na obálce magazínu pochází z letošní návštěvy vévody a vévodkyně z Cambridge v Austrálii. Na té má ale vévoda viditelně méně vlasů.

Fotografie královské rodiny na titulce Vanity Fair
Fotografie královské rodiny na titulce Vanity Fair | Foto: Vanity Fair

Mluvčí časopisu informaci popírá. Podle jeho vyjádření byla fotografie sice upravena, ale ne tak razantním způsobem, jak tvrdí kritici. "Originální fotografii jsme upravili pouze barevně. Rozhodně jsme mu nepřidávali žádné vlasy," řekl pro The Telegraph mluvčí Vanity Fair.

Z úpravy fotografií byl před lety nařčen i magazín Grazia. Tehdy se jednalo o svatební fotografii, na které měli grafici zeštíhlit pas vévodkyně Kate.

Anglický historik Dan Snow zároveň pro The Telegraph dodal, že vylepšování obrázků a fotografií královské rodiny nebylo ani v minulosti ničím výjimečným.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy