Williamova pleš terčem kritiky. Přidělali princovi vlasy?

pej
19. 7. 2014 11:00
Americký časopis se ocitl pod vlnou kritiky, že digitálně upravil fotku prince Williama. Magazín považuje celou událost za smyšlenou.
William, Kate a malý George na návštěvě Austrálie
William, Kate a malý George na návštěvě Austrálie | Foto: Reuters

Londýn - Na titulní stránce amerického magazínu Vanity Fair se objevila fotografie prince Williama s rodinou k příležitosti prvního výročí narození prince George. Redakce ale podle některých kritiků přidala ve Photoshopu britskému následníkovi pár vlasů navíc.

Fotografie použitá na obálce magazínu pochází z letošní návštěvy vévody a vévodkyně z Cambridge v Austrálii. Na té má ale vévoda viditelně méně vlasů.

Fotografie královské rodiny na titulce Vanity Fair
Fotografie královské rodiny na titulce Vanity Fair | Foto: Vanity Fair

Mluvčí časopisu informaci popírá. Podle jeho vyjádření byla fotografie sice upravena, ale ne tak razantním způsobem, jak tvrdí kritici. "Originální fotografii jsme upravili pouze barevně. Rozhodně jsme mu nepřidávali žádné vlasy," řekl pro The Telegraph mluvčí Vanity Fair.

Z úpravy fotografií byl před lety nařčen i magazín Grazia. Tehdy se jednalo o svatební fotografii, na které měli grafici zeštíhlit pas vévodkyně Kate.

Anglický historik Dan Snow zároveň pro The Telegraph dodal, že vylepšování obrázků a fotografií královské rodiny nebylo ani v minulosti ničím výjimečným.

 

Právě se děje

Další zprávy