Předávání Oscarů se jako loni obejde bez moderátora. Show má být neuvěřitelně zábavná

ČTK ČTK
9. 1. 2020 7:21
Letošní galavečer u příležitosti předávání cen americké filmové akademie Oscar nebude mít, stejně jako loni, hlavního moderátora. Oznámila to televize ABC, která přenos organizuje. V roce 2019 se předávání obešlo bez moderátora poprvé po třiceti letech. Televizní sledovanost se tehdy po čtyřletém poklesu zvýšila.
Ceny Oscar budou uděleny v noci z neděle na pondělí.
Ceny Oscar budou uděleny v noci z neděle na pondělí. | Foto: Reuters

Předávání Oscarů se uskuteční 9. února. Organizátoři oznámili, že hodlají zopakovat aranžmá, které se loni ujalo. Show prý bude "neuvěřitelně" zábavná. Nominace na Oscary budou oznámeny v pondělí.

V posledních letech bylo hledání moderátora poměrně obtížné. V roce 2019 se americký komik Kevin Hart vzdal role moderátora oscarového večera pouhé dva dny poté, co veřejnosti s nadšením oznámil, že ji přijal. Učinil tak poté, co se na veřejnosti objevily jeho téměř deset let staré příspěvky z Twitteru, ve kterých se necitlivě vyjadřoval na adresu lidí s menšinovou sexuální orientací.

Ostatní moderátoři naráželi na kritiku, že jejich humor je příliš surový či naopak moc krotký nebo že jejich vtipy jsou příliš politické.

Video: Nejlepší filmové umírání starého gangstera. Scorseseho Irčan myslí na Oscary

Omlazování herců, které bylo pro snímek nutné, se ve filmu Irčan podařilo částečně, tvrdí filmový kritik Kamil Fila. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy