Ples v Opeře na sociálních sítích: Krainová ztratila náušnici, Borhyová připomínala cibulák

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
8. 2. 2016 13:32
Společenská událost roku proběhla o víkendu tradičně v prostorách Státní opery v Praze, kde se sešla řada známých osobností. Ani letošní ples se neobešel bez módních i společenských výstřelků. Z nevhodně zvolených šatů, ztracených náušnic i roztržených outfitů si nic nedělal zahraniční host, britský herec Tom Riley, který po plese napsal na svůj Instagram: "Pražský Ples v Opeře byl vzrušující, ale očekával jsem více neúspěšných pokusů o atentát."
Foto: Instagram Filip Vaněk

Praha – Ples v Opeře 2016 proběhl první únorový víkend za hojné účasti českých celebrit a zahraničního hosta, britského herce Toma Rileyho. Večer se nesl v duchu britské monarchie, podle mnohých kritiků měl k atmosféře královského dvora daleko.

"Bál, o němž je řeč, bohužel do současnosti především prezentují tuzemské modelky, absolventky soutěží o korunku královny krásy, pár řadových moderátorek v čele se Zorou Hejdovou ze Snídaně s Novou," komentovala pro Blesk tradiční složení účastníků Plesu v Opeře módní kritička Františka Čížková.

Největší kritiky a přirovnání k cibulákovému nádobí se dočkala moderátorka zpráv Lucie Borhyová, která oblékla modrobílé šaty od návrhářky Terezy Sabáčkové.

Na negativní ohlasy zareagovala například návrhářka Blanka Matragi. "Je mi moc líto, že o mně v médiích psali nepěkné komentáře. Děkuji vám všem za podporu," postěžovala si na Facebooku návrhářka, kterou například bulvární web Expres označil za chodící nevkus.

Kritice za příliš krátké kalhoty se nevyhnul ani zahraniční host večera Tom Riley známý například ze seriálu Da Vinciho démoni. Do Prahy přijel s americkou herečku Lizzou Caplanovou. Podle své reakce na sociálních sítích si návštěvu Česka užil, přestože čekal o "trošku větší zábavu".

The Prague Opera was exciting but I expected more failed assassination attempts/Tom Cruise on a zip line.

Fotka zveřejněná uživatelem Tom Riley (@tomrileydoneaphoto),

"Pražský Ples v Opeře byl vzrušující, ale očekával jsem více neúspěšných pokusů o atentát, například ve stylu Toma Cruise na laně," napsal herec. Svou návštěvu v Česku si hodlá trochu prodloužit, hned v neděli ráno totiž tweetnul svým fanouškům: "Dobře Praho, co pro mě máš?"

Letošnímu plesu se nevyhnuly ani drobné trapasy, například Simona Krainová na chvíli ztratila jednu náušnici v údajné hodnotě 94 tisíc korun. Do hledání modelka zapojila i přítomné novináře. 

Úsměvné chvíle zažila i přítelkyně moderátora Leoše Mareše Monika Koblížková, které s roztrženými šaty musela pomoct právě Simona Krainová. S úpravou šatů nedělaly dámy žádné tajnosti.

Letošní Ples v Opeře byl pro příští dva roky poslední společenskou událostí, budovu Státní opery Praha čeká rekonstrukce, což moderátor Marek Eben oglosoval s humorem sobě vlastním.

#HOLLYWOOD 👑😄🌟

Fotka zveřejněná uživatelem Michal Zeman (@zemi10),

Po dlouhe dobe za damu 😊@ples_v_opere

Fotka zveřejněná uživatelem @baravida,

Tak co říkáte? Jeden dres pro děti :) #plesvopere #plesvopere2016 #davidbeckham #beckham #unicef @davidbeckham

Fotka zveřejněná uživatelem NF Kapka naděje (@kapka_nadeje),

#plesvopere #tonyagraves #tereziekovalova

Fotka zveřejněná uživatelem Ples V Opere (@ples_v_opere),

 

Právě se děje

před 30 minutami

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 1 hodinou

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Varům bude chybět zraněný kapitán Skuhravý

Hokejisté extraligových Karlových Varů se budou muset v závěru základní části obejít bez pomoci kapitána Václava Skuhravého. Jedenačtyřicetiletý útočník utrpěl v nedělním zápase na ledě Sparty blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a bude mimo hru dva až tři týdny. Energie o tom informovala na svém klubovém webu.

Skuhravý odehrál na Spartě dvě třetiny, ve třetí části už stál na střídačce jen v civilu a pomáhal trenérům. Západočeši v O2 areně prohráli 3:6.

Odchovanec Kladna odehrál v této sezoně za Karlovy Vary 40 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal 17 asistencí. Energie je šest kol před koncem základní části soutěže sedmá a bojuje o 6. místo a přímý postup do čtvrtfinále play off. Na jedenácté Vítkovice má k dobru 12 bodů, takže by ve vyřazovací části neměla chybět.

Zdroj: ČTK
Další zprávy