Nová výzva: Slavní s rukou v rozkroku bojují proti rakovině

jaz
3. 10. 2014 13:34
Ještě nedávno se lidé polévali ledovou vodou, nyní se fenoménem sociálních sítí stávají ruce v rozkroku. Opět jde o kampaň pro dobrou věc.
Foto: Twitter

Praha Bill GatesMark Zuckerberg a spousta dalších osobností upozorňovali prostřednictvím takzvané Ice Bucket Challenge na amyotrofickou laterální sklerózu. Polévání studenou vodou ale utichlo a nyní se už vzdouvá další vlna výzev, která pro změnu cílí na boj proti rakovině varlat.

#FeelingNuts, jak se kampaň jmenuje, pochází od britské společnosti Check One Two, která se snaží rozšířit povědomí o tomto druhu rakoviny a také možném samovyšetření.

Jako první se zvěčnil s rukou v rozkroku televizní moderátor Rick Edwards, který fotografii sdílel na Twitteru. Jako dalšího účastníka vyzval britského komika Ricka Gervaise známého například ze sitcomu Kancl.

Po něm se do výzvy, která nevyžaduje žádné polévání ani finanční příspěvek na charitu, ujal hollywoodský herec Hugh Jackman, který na rakovinu varlat upozornil fotografií z tělocvičny, kde cvičil s přáteli.

Výzva #FeelingNuts nabírá na obrátkách od konce srpna a přidávají se nejen celebrity, jako například australská skupina 5 Seconds of Summer nebo již dvakrát nominovaný komik Rick Gervaise, ale i obyčejní lidé, kteří své komické snímky sdílejí na sociálních sítích.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy