Nová výzva: Slavní s rukou v rozkroku bojují proti rakovině

jaz
3. 10. 2014 13:34
Ještě nedávno se lidé polévali ledovou vodou, nyní se fenoménem sociálních sítí stávají ruce v rozkroku. Opět jde o kampaň pro dobrou věc.
Foto: Twitter

Praha Bill GatesMark Zuckerberg a spousta dalších osobností upozorňovali prostřednictvím takzvané Ice Bucket Challenge na amyotrofickou laterální sklerózu. Polévání studenou vodou ale utichlo a nyní se už vzdouvá další vlna výzev, která pro změnu cílí na boj proti rakovině varlat.

#FeelingNuts, jak se kampaň jmenuje, pochází od britské společnosti Check One Two, která se snaží rozšířit povědomí o tomto druhu rakoviny a také možném samovyšetření.

Jako první se zvěčnil s rukou v rozkroku televizní moderátor Rick Edwards, který fotografii sdílel na Twitteru. Jako dalšího účastníka vyzval britského komika Ricka Gervaise známého například ze sitcomu Kancl.

Po něm se do výzvy, která nevyžaduje žádné polévání ani finanční příspěvek na charitu, ujal hollywoodský herec Hugh Jackman, který na rakovinu varlat upozornil fotografií z tělocvičny, kde cvičil s přáteli.

Výzva #FeelingNuts nabírá na obrátkách od konce srpna a přidávají se nejen celebrity, jako například australská skupina 5 Seconds of Summer nebo již dvakrát nominovaný komik Rick Gervaise, ale i obyčejní lidé, kteří své komické snímky sdílejí na sociálních sítích.

 

Právě se děje

Další zprávy