Mladá Clintonová inkasuje za projev až 1,5 milionu korun

ČTK ČTK
11. 7. 2014 7:18
Chelsea Clintonová je jako její rodiče - stala se vyhledávanou řečnicí, která je s to získávat za svá vystoupení hodně peněz.
Foto: Reuters

Washington - Chelsea Clintonová je jako její rodiče - stala se vyhledávanou řečnicí, která je s to získávat za svá vystoupení hodně peněz.

Získané peníze dcera amerického exprezidenta Billa Clintona a někdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonové posílá jejich společné dobročinné nadaci, uvedla agentura AP.

Čtyřiatřicetiletá Clintonová podle amerických médií za řečnické vystoupení inkasuje až 75 000 dolarů (1,5 milionu korun). Studovala různé obory na několika prestižních amerických univerzitách a nyní pracuje jako zvláštní dopisovatelka zpravodajské televizní stanice NBC News.

Mluvčí nadace Clinton Foundation potvrdil, že veškeré poplatky z vystoupení mladé Clintonové jdou na účet nadace. Většina jejích projevů, přednesených jménem nadace, je ale neplacených, dodal mluvčí Kamyl Bazbaz.

Neziskovou nadaci založil Bill Clinton v roce 2001 s cílem pomáhat lidem vypořádat se s dopady globalizace. Zaměřuje se na oblasti jako zdraví, ekonomika, služby občanům, rasismus a náboženství.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Mt. Otake

Sopka Mt. Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy