Ruské "lesbičky" Tatu zahájí olympijské hry v Soči

7. 2. 2014 16:10
Olympijské hry v ruském Soči vzbuzují už během svých příprav značný rozruch. Řeší se technické nedostatky olympijské vesnice a nově i zahajovací ceremoniál, na kterém vystoupí ruské duo Tatu.
Tatu
Tatu | Foto: Facebook

Soči - Během zahajovacího ceremoniálu vystoupí kontroverzní popové duo Tatu, které postavilo svoji kariéru na lesbické image.

Tehdy ještě čtrnáctiletá Julia Volkova a o rok starší Lena Katina dobyly přední příčky evropských hitparád hity jako Nas Ne Dogonyat č All About Us.

Tatu - All About Us
Tatu - All About Us | Video: Facebook

Známé byly také svými videoklipy, ve kterých ještě podporovaly domněnky o své odlišné sexuální orientaci. Přesto, jak samy potvrdily na Twitteru, zazpívají na slavnostním ceremoniálu ZOH v Soči. 

"Bohužel stejně jako Londýn, tak ani my se nemůžeme pochlubit nepřeberným množstvím známých popových interpretů," řekl USA Today producent zahajovacího ceremoniálu Konstatntin Ernst s tím, že Tatu jsou jediné, které zahraniční divák alespoň pozná.

Samy zpěvačky ale necítí, že by byly pro organizátory něčím výjimečným. "Pozvali nás vystoupit na zahajovacím ceremoniálu na olympiádě v Soči, ale chovají se k umělcům jako k h***u. Organizace je hrozná," napsala na sociální síť Katina.

Kromě Tatu, které se rozpadly už v roce 2011, se má na ceremoniálu objevit také dirigent Valerij Gergijev či operní diva Anna Netrebko.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 7 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy