Naštvaný Mareš zveřejnil esemesky s Křetínským. Blesk psal o jeho synech, že pijí alkohol

Magazín Magazín
12. 1. 2016 17:38
Leoš Mareš zaútočil na jednoho z nejbohatších Čechů Daniela Křetínského. Na svém profilu na sociální síti Instagram zveřejnil jejich esemeskovou komunikaci. Známého moderátora rozlítil článek, který vyšel na serveru Blesk.cz. Ten spadá pod Křetínského vydavatelství Czech News Center.
Leoš Mareš zveřejnil esemesky s Křetínským.
Leoš Mareš zveřejnil esemesky s Křetínským. | Foto: ČTK / koláž Aktuálně.cz

Na bulvárním serveru Blesk.cz nejprve vyšla zpráva, která na základě Marešových statusů na sociálních sítích tvrdila, že jeho synové pijí alkohol a mají homosexuální sklony.

Účastník loňské řady taneční soutěže StarDance se proti tomu ohradil a prohlásil, že už chystá i žalobu. A zároveň s tím uvedl, že už zkontaktoval i svého známého Křetínského. Právě pod něj spadá Blesk.cz z vydavatelství Czech News Center.

Text ze stránek Blesku později skutečně zmizel, ale Leoš Mareš trval na tom, aby se mu redakce omluvila, a stěžoval si na sociálních sítích, že nerozumí tomu, proč to o jeho dětech někdo píše.

Později oddaný slávista Mareš publikoval i dopisování s Křetínským, kterému patří pražská Sparta. “... Tvoje reakce je neadekvátní… A vliv minimální. Dělají si pod tvým vedením, co chtějí…,” obořil se v SMS Mareš na Křetínského, který si mu postěžoval, proč zveřejňoval, že jsou ve spojení.

Křetínský, podle magazínu Forbes devátý nejbohatší Čech, později ještě Marešovi odvětil, že na něj nemá čas, protože má poradu, a dodal, že jej “trošku naštval”.

AKTUALIZOVÁNO: Leoš Mareš později příspěvky, ve kterých zveřejnil komunikaci s Danielem Křetínským, smazal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy