Začínal jako hlasatel na stadionu, je z něj nejbohatší český moderátor. Leoš Mareš slaví čtyřicátiny

ČTK ČTK, jaz
27. 4. 2016 10:30
Známý český moderátor slaví ve středu čtyřicátiny. V herectví ani v hudbě zrovna díru do světa neudělal, i když rapera v kožichu mládež milovala. Našel se v moderování a stal se úspěšnou celebritou. Místo honosných darů si ale protentokrát přeje od svých fanoušků, aby mu darovali jakýkoli finanční obnos, který poté nejbohatší český moderátor daruje na konto organizace Člověk v tísni.
Foto: Instagram Leoše Mareše

Leoš Mareš se pouze letmo seznámil s herectvím a ani v pop music neudělal díru do světa. Začínal jako hlasatel na berounském zimním stadionu a později pracoval v chebském regionálním rádiu. Přesto se dnes berounský rodák řadí mezi nejvýraznější české celebrity, a to nejen pro své úspěchy v moderování, ale i kvůli své lásce k drahým a rychlým vozům a milostným eskapádám. Českým showbyznysem protřelý Leoš Mareš ve středu 27. dubna slaví své 40. narozeniny.

"Šel jsem po malých krůčkách, nezažil jsem žádný boom ze dne na den," popsal zběhlý student ekonomie svoji cestu ke slávě a penězům. Za úspěch se přitom Leoš Mareš nikdy nestyděl, naopak jej dával na odiv - a zároveň tak dovedně pracoval na vlastní image. V paměti lidí tak dodnes zůstává třeba jeho nefalšovaná radost z koupě italského sporťáku. "Ferrari mi slouží a jezdím v něm každý den. Užívám si ho," svěřil se před lety, kdy si splnil dětský sen. A k Ferrari časem přibylo i Lamborghini.

"Přes auta jsem se snažil dokazovat svoje společenské postavení," přiznal nedávno Mareš, který podle svých slov už dnes automobily vnímá hlavně jako dopravní prostředek, s Porsche Cayenne třeba najezdil přes 300 tisíc kilometrů. Uklidnil se i jinak, přestal například otevřeně mluvit o svých honorářích. "Dřív jsem byl hodně otevřený. Pak mi jeden člověk řekl, že už to lidé vědí," podotkl moderátor, kterého občas přepadne touha být neznámý - a pak ho podobné myšlenky zase rychle pustí.

#StýskaloSeMi #RanníShow @e2cz #Evropa2 #DnesOpětStartujeme @patrikhezucky #PéčivoChleba4RohlíkyAJdemeNaTo

Fotka zveřejněná uživatelem Leoš Mareš (@leosmares),

Výrazný smysl pro sebeprezentaci k Marešovi patřil prakticky od začátku jeho kariéry. Ještě jako nepříliš známý rozhlasový moderátor třeba zařadil do svého šatníku excentrické (vesměs ovšem syntetické) kožichy a rázem byl k nepřehlédnutí. Začátkem tisíciletí vydal i několik desek, na kterých ovšem spíš deklamoval, než zpíval. Jeho hlavně náctiletým fanouškům to však nevadilo a alba se rázem ocitla na čele prodejních žebříčků v sousedství kapel jako Čechomor nebo Mig 21.

Ne všechno, na co Leoš Mareš sáhl, se mu ale povedlo. Před třemi lety měl například velmi krátký život televizní pořad podle anglické předlohy QI - na vše máme odpověď, který uváděl s kolegou z rádia Patrikem Hezuckým. Řadu let také touží po noční televizní show amerického střihu - dočkal se jí loni, pořad vysílaný televizí Prima ale pro nezájem diváků brzy skončil. V loňském roce se Mareš musel vyrovnat i s předčasným vyřazením v soutěži StarDance, kterou opouštěl se slzami v očích.

#MatějNaMatějskéPouti #JeToJeho #Snajpr #NaPoutiJsemTiVystřelilRůžiZPapíru #DalaSisJíDoVlasůKdeHladívámTěJá

Fotka zveřejněná uživatelem Leoš Mareš (@leosmares),

Turbulencemi pak v posledních letech prošel jeho soukromý život. V roce 2010 opustil po jedenáctiletém vztahu manželku Moniku, se kterou má dva syny Jakuba a Matěje. "Ten hrozící stereotyp rodinného života mě asi vyděsil, a tak jsem před ním utekl ještě předtím, než nastal," přiznal se Mareš, který pak prožil třeba bulvárními médii ostře sledovaný a často bouřlivý vztah s modelkou Petrou Faltýnovou. V současné době je jeho partnerkou módní redaktorka Monika Koblížková.

#Repost @monikakoblizkova ・・・ you make me feel special 👑 thank you ❤️ #surprise #privatejet #opera #PrettyWomen

Fotka zveřejněná uživatelem Leoš Mareš (@leosmares),

Sociální sítě přitom nejznámější český moderátor dlouho odmítal. Názor ale před rokem a půl změnil, nyní je naopak na síti velmi aktivní. "Dřív lidi říkali, že mě znají z televize nebo z rádia, teď říkají: my tě sledujeme na Instagramu, máš tam skvělý komentáře," vysvětlil Mareš, kterého tak mohou poznat i lidé, kteří se nedívají na televizi a neposlouchají rádio.

Léta věrný je ale svému rádiu Evropa 2, kde dostal před 18 lety první velkou příležitost v ranní show, kterou uvádí dodnes. "Ranní vstávání nemám rád. Já ho miluju," napsal loni na Twitteru.

Letos na své kulaté narozeniny plánuje Leoš, který se proslavil moderováním hitparády Eso, udělat také dobrý skutek. Své fanoušky a známé proto žádá, aby mu místo dárků přispěli na stránku "Slavíme velkoryse" finanční částkou, která poputuje na konto organizace Člověk v tísni. Kampaň končí 30. dubna a zatím se mu podařilo vybrat necelých 190 tisíc korun.

Splnily se mi všechny sny, po profesionální stránce žiju dokonalý život. Snažím se, abych svoji značku nějakou hloupostí nezničil, říká Leoš Mareš. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 27 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy