Debutantka ve Vogue. Vévodkyně Kate pózuje jako modelka na obálce módního magazínu

Michaela Bartošová Michaela Bartošová
Aktualizováno 3. 5. 2016 12:50
Módní časopis Vogue slaví sté narozeniny. Pojal je v královském stylu - titulní stránku výročního vydání svěřil vévodkyni Kate. Na obálkách časopisů se sice objevuje neustále, tentokrát je to ale poprvé, co souhlasila s nafocením celé série módních fotografií. Dvě z nich může veřejnost vidět i na londýnské výstavě toho nejlepšího ze stoleté historie britské edice Vogue.
Vogue přemluvil Kate, aby se nechala nafotit na titulní stránku.
Vogue přemluvil Kate, aby se nechala nafotit na titulní stránku. | Foto: Vogue

Londýn - Módní bible Vogue oslaví své sté narozeniny doslova královsky. Z titulní stránky výročního červnového čísla se bude místo modelky usmívat vévodkyně Kate. Kromě debutu na obálce Vogue souhlasila Její královská Výsost vůbec poprvé i s pózováním do tzv. fashion story (série tematických módních fotek).

Snímky vznikly na venkově v hrabství Norfolk a pořídil je londýnský fotograf Josh Olins. Kate byla podle něj velmi přirozená a před fotoaparátem se cítila jako doma. Do speciálního sběratelského vydání Vogue, které se na stáncích objeví ve čtvrtek 5. května, se nakonec dostalo deset nejlepších fotografií.

"Představit vévodkyni z Cambridge na titulní stránce britské Vogue jako součást našeho 'stoletého' vydání je pro nás obrovská čest," raduje se šéfredaktorka Alexandra Shulman na webových stránkách svého časopisu.

"Toto speciální číslo je mému srdci velmi blízké, protože odráží předchozích sto let Vogue. Jsem ráda, že pokračujeme v naší tradici královského portrétování," dodala. Před objektivy fotografů z magazínu se v minulosti několikrát postavila například i princezna Diana.

Dvě z čerstvě pořízených fotografií Kate navíc doplnily výstavu mapující historii britské Vogue v National Portrait Gallery (NPG) v Londýně. Kate je patronkou této galerie a focení je jejím velkým koníčkem. Veřejnost s oblibou zásobuje osobně pořízenými snímky královských potomků George a Charlotty.

"Fotograf Josh Olins zachytil vévodkyni přesně takovou, jaká je – plnou života, se smyslem pro humor, přemýšlivou, inteligentní a velmi krásnou," pochvaloval si ředitel NPG Nicholas Cullinan. Jistě se těší, že oblíbená členka královské rodiny přiláká do jeho galerie ještě více návštěvníků. Výstavu Vogue 100: A Century of Style si v tomto týdnu chystá osobně prohlédnout i Kate.

 

Právě se děje

Další zprávy