Karel Gott má problémy se srdcem. Lékaři mu radí zvolnit

jaz
25. 6. 2015 17:07
Několikanásobný zlatý slavík byl podle bulvárních médií hospitalizovaný v pražském IKEMu a čeká ho operace. Institut zprávy dementuje a fanoušky uklidňuje, že šlo jen o běžnou kontrolu.
Karel Gott v O2 Areně
Karel Gott v O2 Areně | Foto: Hermína

Praha Karel Gott byl ve středu ráno odvezen svou manželkou Ivanou Gottovou do Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) přímo před vchod akutního příjmu oddělení kardiologie, na což reagovala bulvární média zprávami o zpěvákově špatném zdravotním stavu. Tisková mluvčí Karla Gotta ale označila jeho návštěvu za běžnou preventivní kontrolu.

"Karel Gott podstoupil ambulantní vyšetření srdce. Vysoký věk pana Gotta i pracovní nasazení vyžadují, aby byl pod dohledem lékařů a o své zdraví preventivně pečoval. Každopádně pan Gott už je v pořádku doma," řekla mluvčí Aneta Stolzová TN.cz, čím popřela spekulace, že by měl nějaký vážnější akutní problém. Další podrobnosti ale odmítla zveřejnit.

Za povyk může zúžení chlopně

Před dvěma týdny měl Gott podstoupit vyšetření srdce v motolské nemocnici a zrušil několik nasmlouvaných akcí. To vyvolalo v médiích podezření, že skoro šestasedmdesátiletý zpěvák není v dobré kondici. Fakt, že se o zpěváka staral specialista Jan Pirk z IKEMu, navíc přiživily spekulace bulvárních médií, že Karla Gotta zradilo srdce.

"Karel Gott byl ve středu v Institutu klinické a experimentální medicíny pouze na ambulantním vyšetření. Žádná operace jej nečeká. Lékaři ho jen pravidelně kontrolují a doporučili mu zvolnit pracovní tempo," vysvětlila Veronika Velcová, tisková mluvčí IKEMu.

Zpěvák poté Lidovým novinám potvrdil, že by se měl šetřit, lékaři mu totiž diagnostikovali zúžení srdeční chlopně, kvůli které byl právě v IKEMu na preventivní kontrole.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ptačí chřipka v dalším chovu

V Česku je druhé ohnisko ptačí chřipky. Nemoc se podle ministerstva zemědělství objevila v komerčním chovu na Pardubicku. První výskyt byl na Žďársku.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Syrská armáda dobyla většinu provincie Aleppo z rukou rebelů

Vojska syrského prezidenta Bašára Asada, jejichž hlavním spojencem je Rusko, v neděli dobyla většinu provincie Aleppo. S odvoláním na sdělení syrských státních médií o tom informovala agentura Reuters.

Ruské válečné letouny v neděli zahájily intenzivní nálety v Aleppu. Zasažena byla podle místních aktivistů řada měst včetně Anadánu, který později dobyla pozemní vojska syrské armády s pomocí Íránem podporovaných milic.

V blízkosti syrské hranice s Tureckem ve městě Tal Abjad mezitím exploze nálože umístěné v autě zabila několik lidí, uvedla agentura Reuters s odvoláním na svědky. Bližší podrobnosti o počtu mrtvých a pachatelích zatím nejsou jasné. V uplynulých měsících si ale podobné útoky ve městě, ze kterého loni v říjnu turecká armáda vyhnala milici syrských Kurdů, vyžádaly životy desítek civilistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy