Karel Gott má problémy se srdcem. Lékaři mu radí zvolnit

jaz
25. 6. 2015 17:07
Několikanásobný zlatý slavík byl podle bulvárních médií hospitalizovaný v pražském IKEMu a čeká ho operace. Institut zprávy dementuje a fanoušky uklidňuje, že šlo jen o běžnou kontrolu.
Karel Gott v O2 Areně
Karel Gott v O2 Areně | Foto: Hermína

Praha Karel Gott byl ve středu ráno odvezen svou manželkou Ivanou Gottovou do Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) přímo před vchod akutního příjmu oddělení kardiologie, na což reagovala bulvární média zprávami o zpěvákově špatném zdravotním stavu. Tisková mluvčí Karla Gotta ale označila jeho návštěvu za běžnou preventivní kontrolu.

"Karel Gott podstoupil ambulantní vyšetření srdce. Vysoký věk pana Gotta i pracovní nasazení vyžadují, aby byl pod dohledem lékařů a o své zdraví preventivně pečoval. Každopádně pan Gott už je v pořádku doma," řekla mluvčí Aneta Stolzová TN.cz, čím popřela spekulace, že by měl nějaký vážnější akutní problém. Další podrobnosti ale odmítla zveřejnit.

Za povyk může zúžení chlopně

Před dvěma týdny měl Gott podstoupit vyšetření srdce v motolské nemocnici a zrušil několik nasmlouvaných akcí. To vyvolalo v médiích podezření, že skoro šestasedmdesátiletý zpěvák není v dobré kondici. Fakt, že se o zpěváka staral specialista Jan Pirk z IKEMu, navíc přiživily spekulace bulvárních médií, že Karla Gotta zradilo srdce.

"Karel Gott byl ve středu v Institutu klinické a experimentální medicíny pouze na ambulantním vyšetření. Žádná operace jej nečeká. Lékaři ho jen pravidelně kontrolují a doporučili mu zvolnit pracovní tempo," vysvětlila Veronika Velcová, tisková mluvčí IKEMu.

Zpěvák poté Lidovým novinám potvrdil, že by se měl šetřit, lékaři mu totiž diagnostikovali zúžení srdeční chlopně, kvůli které byl právě v IKEMu na preventivní kontrole.

 

Právě se děje

Další zprávy