Jolie a Pitt adoptují další dítě. Dojali je sirotci ze Sýrie

jaz
20. 4. 2015 11:05
Známý hollywoodský manželský pár hodlá přijmout do své rodiny už sedmé dítě.
Angelina Jolie a Brad Pitt
Angelina Jolie a Brad Pitt | Foto: Reuters

Praha – Plány na adopci dalšího dítěte prozradil deníku The Express dlouholetý obchodní partner a známý slavného hereckého páru. Podle něj je devětatřicetiletá Angelina Jolie šokovaná z probíhajícího válečného konfliktu a osudu tisíců opuštěných dětí v Sýrii natolik, že si jedno chce přivést do Ameriky.

Coby vyslankyně Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky navštívila šestkrát tamní uprchlické tábory a byla velmi pohnutá osudem zbídačených lidí. "Angelina vyzývala během své řeči v listopadu 2013 svět, aby zachránil traumatizovanou generaci izolovaných a trpících syrských dětí," řekl The Express nejmenovaný zdroj.

K adopci by mělo dojít během tohoto roku, a to s největší pravděpodobností už koncem léta. Angelina a její o 11 let starší manžel, kterého si vzala teprve loni v srpnu, by si údajně přáli malou syrskou holčičku. Mluvčí Brada Pitta ale informaci, kterou převzala světová média, popřel.

Angelina Jolie a Brad Pitt společně vychovávají už celkem šest dětí. Tři vlastní, osmiletou Shiloh a šestiletá dvojčata Knoxe a Vivienne, 13letého Maddoxe z Kambodže, 11letého Paxe z Vietnamu a 10letou Zaharu z Etiopie si pár adoptoval.

"Angelině bude v červnu 40 let, je v dobrém zdravotním stavu a cítí se skvěle. Ještě šťastnější ale bude, až uvidí u jídelního stolu novou tvářičku," narážel jejich obchodní partner na operace, kterým se musela Angelina kvůli zvýšenému riziku rakoviny podrobit. Před dvěma lety podstoupila oboustrannou mastektomii a nedávno si nechala odstranit vaječníky i vejcovody.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila nehoda kamionu, ve směru na Brno zůstává uzavřena

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku zastavila v pondělí večer nehoda kamionu. Policie ráno po 12 hodinách obnovila provoz ve směru na Prahu. Směr na Brno zůstává zavřený, od 161. kilometru stojí na dálnici kolona kamionů.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy