Jolie a Pitt adoptují další dítě. Dojali je sirotci ze Sýrie

jaz
20. 4. 2015 11:05
Známý hollywoodský manželský pár hodlá přijmout do své rodiny už sedmé dítě.
Angelina Jolie a Brad Pitt
Angelina Jolie a Brad Pitt | Foto: Reuters

Praha – Plány na adopci dalšího dítěte prozradil deníku The Express dlouholetý obchodní partner a známý slavného hereckého páru. Podle něj je devětatřicetiletá Angelina Jolie šokovaná z probíhajícího válečného konfliktu a osudu tisíců opuštěných dětí v Sýrii natolik, že si jedno chce přivést do Ameriky.

Coby vyslankyně Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky navštívila šestkrát tamní uprchlické tábory a byla velmi pohnutá osudem zbídačených lidí. "Angelina vyzývala během své řeči v listopadu 2013 svět, aby zachránil traumatizovanou generaci izolovaných a trpících syrských dětí," řekl The Express nejmenovaný zdroj.

K adopci by mělo dojít během tohoto roku, a to s největší pravděpodobností už koncem léta. Angelina a její o 11 let starší manžel, kterého si vzala teprve loni v srpnu, by si údajně přáli malou syrskou holčičku. Mluvčí Brada Pitta ale informaci, kterou převzala světová média, popřel.

Angelina Jolie a Brad Pitt společně vychovávají už celkem šest dětí. Tři vlastní, osmiletou Shiloh a šestiletá dvojčata Knoxe a Vivienne, 13letého Maddoxe z Kambodže, 11letého Paxe z Vietnamu a 10letou Zaharu z Etiopie si pár adoptoval.

"Angelině bude v červnu 40 let, je v dobrém zdravotním stavu a cítí se skvěle. Ještě šťastnější ale bude, až uvidí u jídelního stolu novou tvářičku," narážel jejich obchodní partner na operace, kterým se musela Angelina kvůli zvýšenému riziku rakoviny podrobit. Před dvěma lety podstoupila oboustrannou mastektomii a nedávno si nechala odstranit vaječníky i vejcovody.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy