Herečku zatkli za líbání v autě. Spletli si ji s prostitukou

pej
16. 9. 2014 11:19
Herečku známou z filmu Nespoutaný Django zadržela policie na základě anonymního telefonátu. Žena si teď stěžuje na nepřiměřený zásah policistů.
Daniele Watts
Daniele Watts | Foto: Facebook Daniele Watts

Los Angeles – Americká herečka Daniele Watts si stěžuje na jednání losangeleských policistů. Hlídka ji měla zadržet na základě anonymního telefonátu, podle kterého projevovala v zaparkovaném voze "nepřiměřenou náklonnost" svému manželovi. Volající si stěžoval na pohoršující jednání na veřejnosti. Herečka později uvedla, že se s mužem pouze líbala a policie ji zřejmě považovala kvůli barvě pleti za prostitutku.

Daniele Watts se svým manželem
Daniele Watts se svým manželem | Foto: Facebook Daniele Watts

Daniele Watts, známá například z filmu Nespoutaný Django, seděla se svým manželem v autě. Policisté přistoupili k páru s žádostí o identifikaci. Muž předložil průkaz totožnosti, Daniele údajně v ten moment telefonovala se svým otcem, tudíž na výzvu hlídky bezprostředně nereagovala. Policie ji proto spoutala. Herečka byla jednáním hlídky natolik zaskočena, že se následně rozbrečela přímo na ulici.

"Když jsem seděla na zadním sedadle policejního vozu, vzpomněla jsem si na svého otce, který přišel několikrát domů frustrován a ponížen policií, přestože neudělal nic špatného. Cítila jsem stud, hněv a frustraci ze současného světa," napsala o incidentu na svém Facebooku.

Ženu si spletli s prostitutkou

K situaci se prostřednictvím profilu na sociální síti vyjádřil i její manžel. "Policie si myslela, že Daniele je prostitutka a já její klient, ptali se nás na podivné otázky."

Policie v Los Angeles vydala prohlášení, ve kterém obhajuje jednání strážníků. Ti měli pouze reagovat na anonymní výzvu, která upozorňovala na nevhodné chování neznámého páru. "Při dalším šetření bylo zjištěno, že nedošlo k žádnému zločinu a oba byli následně propuštěni," stálo v policejním hlášení.

Incident se odehrál jen pár týdnů poté, co byl v Beverly Hills neoprávněně zadržen afro-americký filmový producent Charles Belk. Tehdy se policie za incident omluvila a označila událost za velmi nešťastnou.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy