Gott jako kmotr Corleone a Heřmánek tátou v sukni. Celebrity se převlékly za filmové postavy

kalendář Proměny 2016
Ze zakladatelky Nadace Archa Chantal Chantal Poullain letos maskéři vytvořili postavu Kloboučníka z Alenky v říši divů, což je další film režiséra Tima Burtona, kterým se tvůrci nechali v případě Chantal Poullain inspirovat.
Proměny se ujala vizážistka Veronika Milá, která na projektu Proměny pracuje již sedmým rokem. Paruku si vzala na starosti barrandovská vlásenkářka Jitka Mádrová a kostým výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší.
"Ty nejnáročnější maskérské proměny vždycky čekají na Chantal. Na jednu stranu proto, že Chantal má ráda postavy, na kterých je k nepoznání, a na druhou stranu proto, že se na její proměně vždycky rádi vyřádíme. A kloboučník, to byla lahůdka," říkají o proměně fotografové.
Po křtu kalendáře 18. listopadu budou odhaleny další fotografie slavných, které zatím zůstávají utajeny. Fanoušci proměn celebrit se ale mohou těšit na Báru Hrzánovou, Milana Kňažka, Lenku Krobotovou, Davida Prachaře nebo Romana Šebrleho.
Foto: Petr Kurečka
jaz
17. 11. 2015 9:00
V polovině listopadu vychází nový kalendář Proměny 2016, který na svých stránkách představí tucet českých celebrit převlečených za filmové hrdiny.

Letošního focení se účastnil i Karel Gott, který před objektivy fotografů Petra Kurečky a Marka Škarpa ztvárnil roli mafiána Dona Corleoneho z filmu Kmotr. Na dalších stránkách kalendáře se objeví syn Bolka Polívky Vladimír, herečka Jitka Schneiderová nebo Karel Heřmánek. Jako vždy si jednu z nejextravagantnějších rolí zahrála zakladatelka Nadace Archa Chantal Chantal Poullain, které patří výtěžek z prodeje kalendáře.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě zastřelili ženu

Barmská policie v sobotu použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří hromadně vyšli do ulic protestovat proti vojenskému převratu z 1. února, píše agentura AFP. Při zásahu ve městě Monywa jedna žena zemřela, desítky lidí, včetně novinářů, policie zadržela. Agentura Reuters odhaduje, že se protestů po celé zemi účastnily stovky tisíc lidí.

Policisté při sobotním zásahu byli často v civilu. Podle fotografií na sociálních sítích lidé ve městech Rangún a Monywa stavěli v ulicích barikády, aby zpomalili postup policie. Bezpečnostní síly se pokusily zmařit protesty v Mandalaji, na klíčových křižovatkách postavily zátarasy a obvyklá místa setkání demonstrantů obsadila policie. Protestů v Mandalaji se opětovně zúčastnili i buddhističtí mniši a dodali jim morální autoritu, píše AP.

Jedním z impulzů pro demonstrace bylo páteční prohlášení barmského velvyslance při OSN Ťjo Mou Tchuna, že stojí za svrženou Do Aun Schan Su Ťij, píše agentura AP. Při projevu v OSN převrat tvrdě odsoudil a vyzval k přísnějším mezinárodním sankcím. Při projevu použil gesto se třemi zdviženými prsty, které se stalo symbolem poklidných demonstrací v Barmě. Jeho projev vyvolal vlnu kladných reakcí jak přímo v sále OSN, tak u barmské veřejnosti.

Armáda 1. února svrhla vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a zabránila tomu, aby se sešel parlament zvolený loni v listopadových volbách. Do demonstrací se od té doby zapojují desítky tisíc lidí. Demonstranti nevěří slibům vojenských představitelů, že uspořádají nové volby a předají moc vítězi. Novou vlnu odporu vyvolal i páteční převoz Aun Schan Su Ťij z domácího vězení na blíže neupřesněné místo.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy