Gott jako kmotr Corleone a Heřmánek tátou v sukni. Celebrity se převlékly za filmové postavy

kalendář Proměny 2016
Ze zakladatelky Nadace Archa Chantal Chantal Poullain letos maskéři vytvořili postavu Kloboučníka z Alenky v říši divů, což je další film režiséra Tima Burtona, kterým se tvůrci nechali v případě Chantal Poullain inspirovat.
Proměny se ujala vizážistka Veronika Milá, která na projektu Proměny pracuje již sedmým rokem. Paruku si vzala na starosti barrandovská vlásenkářka Jitka Mádrová a kostým výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší.
"Ty nejnáročnější maskérské proměny vždycky čekají na Chantal. Na jednu stranu proto, že Chantal má ráda postavy, na kterých je k nepoznání, a na druhou stranu proto, že se na její proměně vždycky rádi vyřádíme. A kloboučník, to byla lahůdka," říkají o proměně fotografové.
Po křtu kalendáře 18. listopadu budou odhaleny další fotografie slavných, které zatím zůstávají utajeny. Fanoušci proměn celebrit se ale mohou těšit na Báru Hrzánovou, Milana Kňažka, Lenku Krobotovou, Davida Prachaře nebo Romana Šebrleho.
Foto: Petr Kurečka
jaz
17. 11. 2015 9:00
V polovině listopadu vychází nový kalendář Proměny 2016, který na svých stránkách představí tucet českých celebrit převlečených za filmové hrdiny.

Letošního focení se účastnil i Karel Gott, který před objektivy fotografů Petra Kurečky a Marka Škarpa ztvárnil roli mafiána Dona Corleoneho z filmu Kmotr. Na dalších stránkách kalendáře se objeví syn Bolka Polívky Vladimír, herečka Jitka Schneiderová nebo Karel Heřmánek. Jako vždy si jednu z nejextravagantnějších rolí zahrála zakladatelka Nadace Archa Chantal Chantal Poullain, které patří výtěžek z prodeje kalendáře.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy