Zemřel bývalý přítel Britney Spears. Sestřelil ho Tálibán

ČTK ČTK
19. 1. 2015 12:49
Zpěvačka se s přítelem seznámila během své alkoholické závislosti. John Sundahl zemřel, když v Afghánistánu pilotoval vrtulník.
John Sundahl / Britney Spears
John Sundahl / Britney Spears | Foto: Profimedia.cz

Los Angeles - Bývalý přítel americké popové zpěvačky Britney Spears, který jí prý v minulosti pomohl dostat se ze závislosti na alkoholu, zahynul v Afghánistánu. Vrtulník, který pilotoval, sestřelili bojovníci z hnutí Tálibán, píše na svých internetových stránkách list The Daily Mirror.

John Sundahl měl se zpěvačkou vztah v roce 2007. Seznámili se v Los Angeles na setkání Anonymních alkoholiků. Sundahl prý varoval Britney, že pokud nepřestane pít, zemře. "Pokud nechceš vystřízlivět kvůli sobě, udělej to kvůli dětem," říkával jí. Přáteli zůstali i po rozchodu a loni v létě svůj vztah prý obnovili.

Čtyřiačtyřicetiletý Sundahl několik měsíců pracoval v Afghánistánu jako pilot vrtulníku, kterým převážel vysoce postavené činitele. Před několika dny byl jeho letoun při cestě z Kábulu sestřelen. Když se o jeho smrti dozvěděla Spears, byla prý zdrcená.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy