Britský princ Harry a jeho manželka Meghan čekají druhého potomka

Sbohem, královský živote. Harry a Meghan si splnili poslední povinnost jako vévodové
Společnost jim dělal nejmladší syn královny Alžběty II. a prince Philipa, princ Edward a jeho žena Sophie, hraběnka z Wessexu.
Vévodové ze Sussexu přijeli do Velké Británie začátkem března, aby zde splnili své poslední závazky jako sloužící členové britské královské rodiny.
Jako poslední obsadila své místo královna Alžběta II. Mše v opatství se údajně zúčastnilo přes dva tisíce hostů.
Po skončení mše rodina společně opustila katedrálu.
Foto: Reuters
ČTK Magazín ČTK, Magazín
Aktualizováno 14. 2. 2021 21:38
Doposud jediný potomek Meghana a Harryho, syn Archie, se narodil v květnu 2019. V červenci 2020 Meghan potratila, když se pár snažil pořídit Archiemu sourozence.

Britský princ Harry a jeho manželka vévodkyně Meghan čekají druhého potomka. Novinu podle deníku The Guardian potvrdil mluvčí páru.

Zatím neprozradili, jestli jejich syn Archie, který letos v květnu oslaví druhé narozeniny, dostane brášku, nebo sestřičku. "Můžeme potvrdit, že se Archie stane velkým bráškou. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu mají obrovskou radost z toho, že čekají druhé dítě," sdělil mluvčí páru.

Manželé na sociálních sítích sdíleli černobílou fotografii, která je zachycuje odpočívající pod stromem. Meghan leží s hlavou v Harryho klíně a rukou na břiše a manžel ji hladí po vlasech.

Radostná zpráva přichází poté, co americká manželka britského prince Harryho, Meghan, na konci listopadu 2020 v názorové části novin The New York Times napsala, že v červenci potratila. Přiznáním chtěla pomoci dalším, kteří něčím takovým prošli. 

Svou zkušenost ztráty nenarozeného dítěte Meghan podrobně popsala. Bolestná událost se stala, když pečovala o syna Archieho.

"Bylo to červencové ráno, které začalo stejně jako kterýkoli jiný den: uděláte snídani, nakrmíte psy, vezmete si vitamíny, najdete tu ztracenou ponožku. Zvednete ze země pastelku, která se zakutálela pod stůl. Než jsem syna zvedla z postýlky, dala jsem si vlasy do ohonu. Poté, co jsem mu vyměnila plenku, jsem pocítila ostrou křeč. Skácela jsem se k zemi s ním v náručí, broukala jsem ukolébavku, abych nás oba uklidnila, veselá melodie ostře kontrastovala s mým pocitem, že něco není v pořádku. Tiskla jsem k sobě své prvorozené dítě a věděla jsem, že přicházím o druhé," napsala.

Popsala, jak o několik hodin později ležela v nemocnici a držela se s manželem za ruku. Oba plakali.

Devětatřicetiletá vévodkyně ze Sussexu uvedla, že svou zkušenost sdílí proto, aby pomohla ostatním. "Ztratit dítě znamená nést téměř nesnesitelný smutek, který zažívá mnoho lidí, ale o kterém mluví jen málokdo," napsala. "V bolesti naší ztráty jsme s manželem zjistili, že v místnosti se stovkou žen bude deset až 20, které potratily," uvedla. Doplnila, že ačkoliv bolest ze ztráty nenarozeného dítěte prožívá mnoho lidí, rozhovory na toto téma jsou nadále "tabu, protkané nezaslouženým pocitem studu a udržující cyklus osamělého truchlení".

Americká herečka Meghan Markleová, která byla hvězdou seriálu Suits (Kravaťáci) se za Harryho, vnuka britské královny Alžběty II., provdala v květnu 2018. Televizní přenos svatby, jež se uskutečnila v kapli svatého Jiří na hradě Windsoru, sledovali lidé po celém světě. 

Loni v březnu se pár zřekl svých oficiálních povinností coby členů královské rodiny a dal najevo, že upřednostňuje osobní svobodu a nezávislost na veřejných financích. Nyní žije v Kalifornii.

Video: Podívejte se na nejdůležitější okamžiky prince Harryho a vévodkyně Meghan

Sledujte nejdůležitější okamžiky společného života Meghan a Harryho | Video: Associated Press, Reuters, ITV
 

Právě se děje

před 17 minutami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve čtvrtek od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

Další zprávy