Čech chtěl skočit z Vyšehradu do vody. Kvůli malé hloubce mu nakonec pomohl flyboard

Magazín Magazín
2. 7. 2019 7:20
Český skokan do vody z extrémních výšek Denis Vantuch chtěl v rámci tréninku na závody High Jump v Hříměždicích skočit ze skály pod pražským Vyšehradem. Když ale potápěči prozkoumali hloubku Vltavy, z bezpečnostních důvodů mu tenhle nápad nedoporučili.
Skok z Vyšehradu | Video: Highjump.cz

"V místě dopadu do vody je totiž malá hloubka, a tak jsem nechtěl riskovat. Proto jsme se domluvili s Petrem Civínem, skvělým flyboardistou, aby nám trošku pomohl," vysvětlil 19letý Vantuch, který před dvěma roky zvítězil v Českém poháru na závodě High Jump.

Civín patří mezi nejlepší letce na flyboardu, na závodu světového poháru v Rusku se umístil na čtvrtém místě. "S Petrem jsme vystoupali na flyboradu do výšky okolo 13 metrů a odtud skočili oba salto vzad," říká Denis Vantuch, který se letos na High Jumpu představí v rámci exhibiční show.

"Myslím, že tam můžeme předvést ještě více. U Vyšehradu to bylo ale zajímavé tím nápadem a spojením s pověstí o Šemíkovi," dodal Civín.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy