Čech bez rukou zaujal i v Americe. Petr si sám dokáže i nasekat dříví

Tím, že nemá ruce, se nenechá Petr Schneider omezovat. Dokáže si uvařit, rád rybaří a sám si rád zajde i do lesa na dříví: "Vidím, slyším, mohu chodit, to stačí," popisuje muž, který ohromil i americkou tiskovou agenturu.
Muž z Golčova Jeníkova přišel o ruce jako dítě. V dospělosti si klidně i naseká dříví | Video: Associated Press

38letý muž z Golčova Jeníkova na YouTube kanále zveřejnil nejdříve video, jak rybaří, poté jak si dokáže poradit se dřevem. Jeho záznamy zaujaly i americkou tiskovou agenturu Associated Press.

O ruce přišel Petr Schneider jako malý kluk, když si s vrstevníky hrál u nezajištěné trafostanice na babu. Petr se schoval na střeše stanice, když padal, chytil se elektrických drátů, popálené ruce už lékaři nedokázali zachránit. 

Po letech je Petr naprosto samostatný, dokáže si sám uvařit, upéct, sportuje a věnuje se všemu, co ho naplňuje. "Dělat to všechno bez rukou už mi dnes připadá naprosto přirozené. Vidím, slyším, mám nohy, mohu chodit a to mi stačí. Nemám proč být smutný," řekl před lety televizi Markíza.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy