Každý týden kompletní časopis zdarma pro vás

Každý týden kompletní časopis zdarma pro vás
Foto: Aktuálně.cz
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
20. 3. 2013 10:05

Společnost Sanoma rozbouřila české vydavatelské vody, když svým jménem zaštítila časopis, skládaný téměř stoprocentně z obsahu přebíraného z jiných médií (bez jejich souhlasu či komerční dohody).

Šéfredaktor "experimentálního" týdeníku Agenda David Shorf na modelu, jímž časopis využívá díla patřící někomu jinému, nevidí nic závadného - eticky, obchodně ani legálně. "Nikdo nemá copyright na informace jako takové, jen na zpracování, zachování integrity textu, nezmenšování a neposmívání se užitečné hodnotě, na to, že jasně uvedete zdroj a nejlépe i autora," řekl serveru Lupa.cz.

Shorf pokračuje: "Ostatně na tom je založená vzájemná podpora médií - nikdo se na agregátor nezlobí, protože se na původní zdroj může kdykoli prokliknout."

Redakce Aktuálně.cz se nechává tímto návodem inspirovat a zmíněný princip "časopisového agregátoru" vám každý týden přiblížit jako zcela novou službu - interaktivní průvodce časopiseckým agregátorem. V unikátním technologickém provedení (digitální fotogalerie s možností sdílení a diskuze) a zároveň i s přidanou hodnotou, že "se můžete proklikat".

Zdrojem našeho produktu je časopis Agenda (podpisy autorů původního obsahu, který Agenda bez vědomí majitelů převzala, najdete přímo uvnitř jednotlivých obrázků).

 

Právě se děje

před 2 minutami

Ceny v českém průmyslu v květnu zrychlily růst na 5,1 procenta

Ceny v průmyslu v Česku vzrostly v květnu počtvrté za sebou, meziročně se zvýšily o 5,1 procenta. Jejich růst tak dál zrychlil. Proti loňskému květnu byly o 4,4 procenta vyšší také ceny v zemědělství. Meziročně dražší byly rovněž stavební práce a tržní služby pro firmy. Oznámil to ve středu Český statistický úřad. Ceny v průmyslu, zemědělství a stavebnictví byly vyšší také v meziměsíčním srovnání, ceny služeb dál stagnovaly na úrovni z předešlého měsíce.

Ceny u výrobců naznačují budoucí vývoj cen pro spotřebitele. Míra spotřebitelské inflace v květnu klesla na 2,9 procenta z dubnových 3,1 procenta. Na květnovém růstu cen se podepsalo hlavně zdražování pohonných hmot, meziročně naopak dále zlevnila řada potravin.

Ceny průmyslových výrobců loni v prosinci a letos v lednu stagnovaly, od té doby tempo jejich meziročního růstu zrychluje. Květnový růst o 5,1 procenta je stejně jako bylo už dubnové zvýšení cen v průmyslu o 4,6 procenta nejvýraznější od listopadu 2011. Vyšší byly v květnu proti loňsku ceny ropy a zemního plynu téměř o dvě třetiny a chemických látek a výrobků o 43,3 procenta. Ceny kovů a kovodělných výrobků se zvýšily o víc než desetinu. Klesly ceny dopravních prostředků o 3,7 procenta, ceny potravinářských výrobků, nápojů a tabáku se snížily o necelé procento.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 13 minutami

Izrael podnikl nálety na Pásmo Gazy, odkud byly vypuštěny zápalné balony

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu Izraele. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo 11denní přeshraniční boje, informovala agentura AFP. Podle Hamásu nebyl při náletech nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že její letadla zasáhla vojenské cíle využívané členy Hamásu v Chán Júnisu a ve městě Gaza. "Ta místa, na něž jsme útočili, využívali k teroristickým aktivitám," sdělil armádní mluvčí. Dodal, že šlo o odvetnou operaci za žhářské útoky na jižní Izrael.

Izraelská média uvádějí, že Palestinci v úterý vyslali přes hranici z Pásma Gazy zápalné balony, které způsobily 26 požárů v západním Negevu. Patnáct z nich vzplálo v lese u kibucu Beeri. K jednomu z balonů bylo připojeno výbušné zařízení, které explodovalo ve vzduchu nad školkou v západním Negevu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy