Galerie: Tak se staví ve střední Evropě. Výstava představí nejlepší rodinné domy visegrádské čtyřky

Galerie: Tak se staví ve střední Evropě. Výstava představí nejlepší rodinné domy visegrádské čtyřky
Česko: Všenory/Stempel & Tesař architekti
Česko: Prušánky/Jan Proksa Architects
Česko: Prušánky/Jan Proksa Architects
Česko: Praha-Braník/D3A
Foto: Filip Šlapal
Petra Jansová Petra Jansová
5. 3. 2018 7:30
Letos už podesáté pořádá Asociace maďarských architektů putovní výstavu s názvem Rodinné domy visegrádské čtyřky. Lidé ji mohou navštívit i v Praze na Fakultě architektury ČVUT.

Jak si stojí čeští architekti v porovnání s autory z dalších zemí visegrádské čtyřky? Srovnání nabídne výstava, která ukáže nejlepší stavby rodinných domů v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Součástí letošního ročníku je také celá řada doprovodných akcí, zaměřených především na mladou generaci architektů.

Česko na přehlídce zastupují stavby nominované na Českou cenu za architekturu. "V České republice se každý rok postaví v průměru kolem 15 tisíc nových domů. Do podobných soutěží se pak vybírá ze zhruba stovky staveb, což je méně než jedno procento z celkové roční produkce," přibližuje proděkan pro vnější vztahy Fakulty architektury ČVUT Jan Jakub Tesař.

Výstava v dejvickém sídle Fakulty architektury ČVUT potrvá od 13. do 27. března. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy